Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ti mit tennétek a helyünkben?

Ti mit tennétek a helyünkben?

Figyelt kérdés

Dióhéjban:

Évek óta élünk párommal (4 éve) egy albérletben. 1 szobás, nagyon szép kis lakás környék is nagyon jó, minden a közelben van. 30 ezer ft az albérleti díj, amit minden hónapban utaltunk a tulajnak (aki amúgy Pesten él, mi csongrád megyében) A rezsi általány díjas egyébként. Semmi gond nem volt idáig, nagyon megszerettük a környéket, otthonunknak érezzük (már amennyire lehet egy albérletet) A tulaj soha nem járt ránk, teljesen szabad kezet kaptunk a lakást illetően. Aztán jött a rossz hír. Pár napja jelentette be személyesen a tulaj hogy elszeretné adni a lakást kb 1-2 hónap múlva adná fel a hirdetést. Teljesen lesokkoltuk magunkat a párommal, mert ez nem volt fer a részéről hogy nem szólt időben. Szóval felmerült pár kérdés:

- szóltam én is, és a párom is ismerősöknek (még ingatlanosnak is) hogyha tud valamit akkor szóljanak.

- azóta találtunk egy albérletet 45+ rezsi (garzon lakás, egy szobás) de valahogy idegennek érezzük a helyet.

- másik albérleti lehetőség: a környéken ahol élünk, attól nem messze egy másfél szobás erkéllyel együtt 55+rezsi, a lakás nagyon szép, szépen felvan szerelve mindennel.

- A másik lehetőség, hogy továbbra is nézegetünk, hogy milyen lehetőségek vannak, és talán találunk olcsóbbat.


Arra is gondoltunk, hogy megbeszéljük a tulajjal, hogy idén még maradhassunk, mivel egyrészt jön a tél, másrészt pedig suli időszak van, és nagyon sok helyre diákokat/egyetemistákat keresnek stb. Szóval nem könnyű mégcsak hasonlót se találni, nem hogy ennyiért. Cserébe viszont megemelnénk az albi árát mondjuk 40-t utalnánk minden hónapban, így nyernénk még egy kis időt, és nem kéne elmennünk, amíg nem találjuk meg a nekünk több szempontból is megfelelő albérletet. Feltéve persze ha tulaj belemegy, hogy maradhassunk még pár hónapot.

Szerintetek mit csináljunk?



2016. szept. 2. 16:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az nem merült fel,hogy esetleg megvennétek?Semmi megtakarított pénzetek sincs?Azért kérdezem,mert ez nem írtad,hogy felmerült bennetek...
2016. szept. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De igen, hogyne merült fel, de nagyon sok lenne (7 millóért árulná, persze nyilván alkuképes, de akkor is)
2016. szept. 2. 17:02
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát mennyi a felmondási idő a szerződés szerint? Ha azt betartja és időben szól, akkor igenis fer volt a részéről. Amikor beköltöztetek az albérletbe a szerződésben megállapodtatok egy felmondási időben, ezt kell alapul vennetek.


Ha a felmondási időn belül szólt még mindig lehet győzködni, hogy emelt bérleti díjért maradnátok, egy próbát biztosan megér, de ha sürgősen kell neki az a 7 millió forint valamire akkor valószínűleg a havi +10ezer nem fogja megváltoztatni a terveit.

2016. szept. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%
Hol van ez a lakás, hogy ilyen olcsó?
2016. szept. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon is fair volt a tulaj, mert igencsak időben szólt.

Egy-két hónap, míg meghirdeti, aztán jönnek az érdeklődők, majd egy vevővel az adás-vételi szerződés, utána pedig megállapodnak egy átadási időpontban, ami sokszor 2-3 hónappal a szerződés aláírása után van.

Szóval van még idő.

A lakás nagyon olcsó, a helyében én is inkább eladnám.

Ennyiért nem éri meg kiadni, még vidéki kisebb városokban is elkérhet érte majd' 2x ennyit.

Amint tapasztaljátok is, hiszen ennyiért nem találtok.


Van-e megtakarításotok?

Ha lenne 1-2 millió, akkor hitellel meg lehet pótolni, és az nem is az a nagy összeg lenne, amibe belerokkannátok.

Utána már a sajátotokat fizetnétek, nem a másét.

Persze át kell gondolni, mert ide nem vállalhattok majd gyereket 5 év múlva, mivel nem férnétek el.


Ha a tulaj eldöntötte, hogy el akarja adni, akkor nem fogja meghatni, hogy jön a tél.Felnőttek vagytok, egy költöztetőt tudtok hívni, kínálat meg van.

Az, hogy nektek nem tetszik annyira, vagy nem a legjobb környken van, nem kell, hogy érdekelje a tulajt, mivel eddig is túl jó fej volt.

30-ért sok helyen már szobát sem lehet kapni, nem hogy főbérlő nélküli lakást.

Esetleg ha ezt a későbbi eladást megtoldanátok azzal, hogy ezentúl 50-et fizettek tavaszig, és addigra találtok valamit, akkor lehet elgondolkodna.


De mivel senki nem tudja megjósolni, mi lesz az ingatlanpiacon, még a szakértők is csak találgatnak, ezért érdemes most eladni, amíg magas áron mennek az ingatlanok.

Nagyon nagy a kereslet, most többet kaphat érte, mint korábban, és ha rossz irányba mozdul a piac számára, akkor később is alacsonyabb áron tudnja eladni.

Akinek van ingatlana, és nem lakik benne, annak érdemes most értékesítenie, most nyerhet vele a legtöbbet.

2016. szept. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én megpróbálnám megvenni, 7 millió igencsak jó ár, hitellel sem vészes, persze kérdés hol van. Így nem kéne cuccolnotok, maradhatnátok.

Amúgy szerintem is időben szólt, még 1-2 hónap múlva fogja csak meghirdetni.

2016. szept. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szegeden van a lakás?Sztem nem sok érte,megnéztem a lakásokat arrafelé ingatlanos oldalon,bár arra nem vagyok ismerős.Érdemes megvenni,még egy pici babával is el lehet lenni egy garzonban,aztán ahogy cseperedik elköltözni és venni nagyobbat.Persze ti tudjátok,hogy belátható időn belül szeretnétek -e külföldre v. esetleg országon belül költözni.Ha nem,akkor érdemes befektetni.
2016. szept. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Elkezdenénk uj albérletet keresni, bizva a jószerencsében, hogy ujra ekkora mázlink lesz, mint az eddigi tulajjal...
2016. szept. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem csak a jó szerencsén múlt, hogy rendes velünk a tulaj. :) Mindig tájékoztattuk mindenről, és természetesen rendben tartottuk a lakást (párom festő, még ki is festett stb) Nem laktuk le a lakást, sőt. De nyilván nehéz ilyen főbérlőt találni, mint a miénk, evvel tisztában vagyunk. Embere válogatja, ő rendes volt velünk.

Egyébként a felmondási idő egy hónap (azaz 30 nap) Nem avval van a gond, hogy épp nem szólt időben, mert ezt betartotta. Hanem arról, hogy nem egyik napról a másikra döntötte el szerintem, hogy eladja a lakást, és ha esetleg nyár elején szól, hogy lesz majd egy ilyen terve valamikor ősszel akkor máris előrébb vagyunk, és nem csúszunk le a jobb albérletekről (sulikezdés előtt még).

A lakásvétellel pedig úgy vagyunk: ahogy ő azért adja el, mert most egész jól járhat vele, úgy mi is akkor vennénk, amikor valamennyivel lejjebb mennének az árak. Jelenleg mi sem állunk olyan anyagi helyzetben, hogy belevágjunk egy lakásvételbe. Mint írtam megfordult a fejünkben, hogy megvegyük, de valószínűleg nem ez lesz a végleges megoldás.

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

2016. szept. 3. 07:21
 10/15 anonim ***** válasza:
Én minél előbb beszélnék a tulajjal az emelt bérleti díjról, ha nem megy bele, sürgősen lefoglalóznák egy megfelelő másik ingatlant, nehogy hoppon maradjak.
2016. szept. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!