Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan derülhet ki, ha nem...

Hogyan derülhet ki, ha nem adózom az albérlet után?

Figyelt kérdés

Jelenleg költözöm el albérletből, mivel saját lakást vásároltam. Egyetemista vagyok, szeretném kiadni a háromszobás lakás két szobáját két barátomnak, akik a havi lakbért minden hónap elején átutalással fizetnék nekem. A kérdéseim:


Mennyire szokás ma Magyarországon adózni magánszemélyként az albérlet kiadása után?

Lehet valami gond belőle így, hogy barátoknak adom ki vagy így nem szúrhat szemet senkinek?

Az sem szúrhat szemet senkinek, hogy havi rendszeres összeg fog tőlük a számlámra érkezni?

Ha esetleg mégis probléma lesz, milyen mértékű bírságra számítsak? (Havonta kb. 70 ezer forintnyi lakbér és 30 ezer forintnyi rezsiköltség a két főre összesen amit átutalnának)


Előre is köszönöm a segítséget!


2016. aug. 10. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
egyszerűbb ha KP-ban adják, mert nincsen nyoma. Akkor derül ki ha felnyom valaki (összeveszel, haragosok)
2016. aug. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%
nem kell felnyomni, a bankok a rendszeres utalásokról random küldenek a nav felé adatszolgáltatást.
2016. aug. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem inkább adózz, egyre többen adóznak, pl. én is, az, hogy nyugodtan alszom, nem aggódom emiatt megéri azt a pénzt. Ráadásul neked ennyi pénz után csak szja-t kell fizetned.
2016. aug. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Utolsónak igaza van.

Nem lesz sok az adó. Ha valaki felnyom (pl. megromlik a kapcsolat v.barátoddal akinek kiadtad vagy olyannal aki tud erről) akkor sokkal többet buksz.

2016. aug. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen konfliktusod adódik az albérlővel, ami könnyen megeshet, ha havi rendszerességgel fizetniük kell neked, akkor sehová nem fordulhatsz. Ha kárt tesznek a lakásodban, ha nem tudnak fizetni és nem mennek ki, ha a rezsit sem tudják fizetni és neked kell majd őket eltartani, ha lelépnek a bútoraiddal egy éjszaka, ha titokban eladják a lakásodat, vagy kiadják valaki másnak, stb. És persze meg is zsarolhatnak azzal, hogy eltitkolod az általuk kapott jövedelmet, és feljelentenek.

Még egy szimpla ügyvédi szerződés sem az igazi, mert ha nem hajlandók kimenni és nem hajlandók fizetni, akkor évekig pereskedhetsz az ügyvédi szerződéseddel és fizetheted a rezsijüket, amíg a bíróság nem dönt. Utána sem biztos, hogy lesz pénzük kifizetni téged. Közjegyzői szerződéssel alhatsz csak nyugodtan, annak azonnali végrehajtási joga van, ha valami probléma adódik.

2016. aug. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!