Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit gondoltok a főbérlő és a...

Mit gondoltok a főbérlő és a köztem lévő konfliktusról? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

A lakás egy budapesti 8. kerületi lakás. Egy szobája van és nincs felújítva. Ez alatt ezeket értem.:

- nem volt kifestve, amikor beköltöztem

- a bútorok nagy része a '70-es évekből való, amik egyszer nem voltak restaurálva vagy újrahúzva

- a konyhaszekrény bűzlik, árasztja a korhadt fa szagot, ami miatt kín a konyhában tartózkodni. Nem igazán lehet tisztítani, mert másnapra ugyanolyan szaga van.

- a mosógép, hűtő nagyon régi

További hátránya még: Az itt lévő összes szekrényben a főbérlő cuccai vannak, mert lerakatnak használja a lakást miközben kiadja.


Az utóbbi időben a mosógép tönkrement, de kijött megszerelni. A teljes költségét rám akarta verni, mert szerinte én rontottam el, mert egy Hajdu mosógép nem megy csak úgy tönkre. Azt mondta, hogy biztos kimostam benne egy csavarhúzót vagy valamit(?):D


Most a hűtő kezd tönkremenni, de megkért, hogy a festésre keressek egy festőt és a felét fizessem.

A másik nagy probléma az, hogy most jelentette be, hogy szeptembertől megemeli a lakbért 50%-kal.


Azt mondta, hogy annyiért is ki tudja adni, de amikor mondtam neki, hogy akkor renováljon akkor tajtékozva ki akarta dobni a cuccaimat a lakásból.


Mit tudnék tenni ellene? Költözni nem tudnék, mert csak dárgábban találnék lakást. :(



2016. aug. 9. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kocogj ki onnan , amilyen hamar tudsz .
2016. aug. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nincs rá pénzem :(
2016. aug. 9. 20:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
...és a + 50%-re honnan lesz??
2016. aug. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyiért laksz ebben a lepusztult lakásban? Muszáj innen elmenni, keress más megoldást.
2016. aug. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Tényleg menj el mert ki fog dobni. Manapság kis lyukakat is havi 80-100 ért adnak ki. Te mennyit fizetsz? Még egy szoba is jobb ha csak annyira futja mint hogy kidobjon
2016. aug. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%
Muszáj lesz elköltöznöd, a törvény nem védi a bérlőket az ilyen vadállatokkal szemben.
2016. aug. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
13%
Ha nincsen szerződés akkor közöld vele, hogy ő húzza a rövidebbet mert bejelented az illetékes hatóságnál , hogy nem fizet adót a beszedett albérleti pénzből. De ahogy más is írta húzzál onnan minél előbb de ne fizesd ki csak szabadulj meg tőle. A pénzéhes még megemeli a lakbérét egy lepusztult lakásnak. Az a minimum, hogy fizetés nélkül távozol.
2016. aug. 10. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%

Láttad mit veszel ki. Kivetted mert olcsó.

A mosógépért akkor nem fizettél mégsem. ??:))

Költözni nem akarsz, akkor próbálj meg normális viszont kialakítani.

Pl felajánlhatod, hogy kifested magad az kerük kb 10ezerbe és utána lehet hogy tulaj is jobb szemmel néz rád.

2016. aug. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mennyi most a lakbér? Ha 50%-al akarja megemelni, akkor biztos nagyon kevés. Keress egy komfortos szobát inkább.
2016. aug. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!