Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlő elküldése?

Albérlő elküldése?

Figyelt kérdés

Édesanyám panelban lakik. Egy ismerősének kiadta az egyik szobát "albérletbe" ha jól tudom 20 ezer forintért/hó.Az albérlő havi rendszereséggel fizetett ami most jár le (2016.06.16)

Az illető kb.2hónapja van nála.

Szerződés nem volt, csak szóbeli megállapodás

Édesanyám felszólította hogy el kell mennie mert lehet hogy megveszik a lakást, és már nem szeretne vele közös lakásban lakni. Ami a legmegdöbbentőbb hogy nem akar elmenni. Elkezdett kiabálni,fenyegetőzni és hogy anyukám szerezzen neki egy másik albérletet meg ilyesmi hülye szöveget ordibált.

Én nem lakom otthon telefonon tudtam meg az esetet,és nagyon berágtam.Milyen jogi lehetőségeim vannak? Lehet hogy jobb lesz ha testi kényszert alkalmazok?

Nem szeretném ha anyukámnak valami baja történne.

Édesanyám a haszonélvező, én pedig a tulajdonos.

Ezt még leírtam hátha fontos.

Nagyon köszönöm a segítséget!


2016. jún. 15. 20:51
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
66%

Már megbocsáss, de nem volt szerződés meg semmi, csak szóbeli megállapodás?!??! Gondolom akkor adózni sem adóztatok utána...

Mindegy, ha nincs nála semmi papír, akkor dobd ki és cserélj zárat. Ennyi. Legközelebb meg tessék szerződést kötni...

2016. jún. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Felszólítod a haveroddal hogy hagyja el a lakást , semmi keresnivalója joga a tovább tartózkodásra nincs . Indok se kell ,de szerződésnél is simán menne . Elmegy és ennyi , a zárcsere fontos lépés .
2016. jún. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Segítek!

1. Papír nem volt.

2 Az illető NEM albérlőként lakott ott, hanem csak szívességből.

3. A havi 20ezer Ft, az NEM albérleti díj volt, hanem rezsi hozzájárulás.

4. Odamenni páran, és kidobni!!!

2016. jún. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Nagyon rendesek vagytok!

2016. jún. 15. 22:05
 5/21 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés.

A rendőrséget felejtsem el?

2016. jún. 15. 22:13
 6/21 anonim válasza:
100%
Szerintem felejtsd. Majd ha visszajönne problémázni vagy netán fenyeget, akkor.
2016. jún. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Rendben
2016. jún. 15. 23:02
 8/21 anonim ***** válasza:
82%
Én a helyedben pár napra odautaznék és "beköltöznék" az albérlő helyére, hiszen Te vagy a tulajdonos. Ha testi kényszert nem is, de "ráutaló" magatartást alkalmazhatsz. Edesanyádat esetleg el is küldheted két napra rokonlátogatóba, de lehet hogy egy délután is elég lesz. Egyébként pedig inkább adj havi 20 ezret anyukádnak... (ha tudsz) . Hány éves anyukád? És az albérlő?
2016. jún. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Ez is egy nagyon jó ötlet, erre nem is gondoltam hogy visszaköltözzek. Anyukám 56 éves. De nem is a pénz miatt csinálta csak segíteni szeretett volna neki, ami láthatóan elég rosszul sikerült.Még jó hogy semmilyen kapcsolat nincs közöttük.
2016. jún. 16. 16:40
 10/21 A kérdező kommentje:
Itt az a legnagyobb baj hogy nincs hova mennie,azért nem megy el.Gondolom azért rágott be...
2016. jún. 16. 16:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!