Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan szokás főbérlővel...

Zsofi1313 kérdése:

Hogyan szokás főbérlővel közösen bútort venni?

Figyelt kérdés
Ha a főbérlő hajlik rá, hogy közösen vegyünk meg egy háztartási gépet, akkor általában milyen opciók merülnek fel erre? Valaki azt javasolta, hogy fizessük ki mi, aztán egyezzünk meg a főbérlővel, hogy havonta vonjon le x Ft-ot a lakbérből, míg el nem éri a teljes vételárat. Más azt mondta, hogy valaki felezni szokott. A megvétel után mi nem akarnánk magunkkal vinni máshova, tehát, ha egyszer kiköltözünk, a bútor a főbérlőnél maradna a lakásban.

2016. márc. 10. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Milyen háztartási gépről van szó?

Én főbérlő vagyok, az én lakásomban minden van, szerintem ez a normális. Neked valami + kellene pl. mosogatógép?

Ha alap dolog, mint a mosógép akkor az a főbérlő dolga, ha bútorozottan hirdeti a lakást.

Ha plussz dologról van szó én nem vennék a saját pénzemből neked holmit luxusból.

Esetleg van egy olyan lehetőség, hogy megveszed te, és amikor elköltözöl, eladod.

2016. márc. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk annyival kevesebb lakbért fizetünk.

Bár ha közösen, akkor nem tudom hogy akarja :D

2016. márc. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Ne közösködjél, csak a vita van belőle. Vagy vedd meg te, vagy ő. Ez utóbbi esetben jogos, ha emel a lakbéren (feltéve, hogy nem egy tönkrement gép pótlásáról van szó).
2016. márc. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
nincs olyan hogy főbérlő, csak tulajdonos. Amúgy nem írtad milyen bútor... Egy kávéfőzőt neked kell venni, de egy mosógépet neki kell.
2016. márc. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TappancsMancs ***** válasza:

Tényleg nem főbérlő és albérlő a megnevezése, ha már meg lett említve. A főbérlő az aki tovább adja bérbe az ingatlant egy albérlőnek, ugye innen az hogy al- és fő- bérlő. Alapesetben simán bérlő és bérbeadó, bár hirdetésekben is tévesen ragadt meg az al- és fő- megnevezés. Jó mindegy csak mondom.


Én se javasolom a közösködést mer vita lehet belőle. A bérleti szerződésben benne kellene lennie mi tartozik a bérleményhez, bútor ez és ez, mikrohullámú sütő és minden. Ez mindkét felet védi és senkire se lehet ráfogni ami nem volt benne. Se a bérlő hogy de az ... nem volt, se a bérbeadó hogy de az ... volt a lakásban. Ami nincs benne a szerződésben arról lehet írni külön papírt, hogy a bérbeadó bérleményéhez tartozik és a bérlő használhatja... Szerintem nincs értelme közösködni lényegében idegen emberrel, nem bizalmatlankodásból mondom, hanem nem igazán szokás. Egy indokot tartok elfogadhatónak ha egyiküknek sincs rá pénze. Amúgy fölösleges, legyen valakié. Ha a bérbeadó veszi ugyanúgy nem teheti tönkre a bérlő mint a többi felszerelést és ki lehet számolni mennyi ideig bírja az ára alapján, valószínűleg havi 1000-2000 Ft. Akkor mondjuk ennyivel emel, de igazából ugyanezt kifizeti a bérlő akkor is ha magának vásárolja. Fölöslegesen mozog a pénz. Csak mondtam valamit. Aztán ha távozáskor nem kell el lehet azt adni korrekt áron elviszik.

2016. márc. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:

jav.

A főbérlő az aki *tovább adja bérbe az ingatlant egy albérlőnek


A főbérlő az aki *maga is bérli és* tovább adja bérbe az ingatlant egy albérlőnek

2016. márc. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TappancsMancs ***** válasza:

Remélem nem veszi zokon a válaszoló. Gondoltam csak írok rá valamit.


"nincs olyan hogy főbérlő, csak tulajdonos"


Létezik főbérlő csak régi maradvány a bérlő téves megnevezése. Főbérlő az aki maga is bérel ingatlant és tovább adja bérbe albérlőnek, ezért az al- és fő- bérlő. A bérbeadó és a tulajdonos meg más jogi fogalmak. Lehet valaki tulajdonos és a bérbeadást másra bízza például egy cégre aki kezeli a tulajdonát. Bár többnyire azonos a tulajdonos és a bérbeadó.

2016. márc. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!