Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakásbérleti szerződést...

Lakásbérleti szerződést mennyi időre szokás kötni?

Figyelt kérdés

Kiadtam egy lakást 2013 júliusában, az albérlő kért hogy írjunk alá egy két éves szerződést(először három évet szeretett volna), amely megtörtént. Idén júliusban jár le a két év, én pedig nem szeretnék újabb két éves szerződést,, hiszen nem tudom két évre garantálni hogy ott lakhat, ha úgy hozza a helyzet lehet hogy én nekem kell oda költöznöm.


Másfelől megértem azt hogy az albérlő szeretne garanciát, megoldás lehet e az hogy mondjuk kilenc hónapra kötjük meg a szerződést, amely beláthatóbb idő mint a két év.


Mi a gyakorlat ilyen ügyekben? Szerintetek két év mennyire hosszú idő ilyen szerződés esetén?


Köszönöm a válaszaitokat előre is!


2015. jan. 9. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

olyan időre amennyire akarod, Inkább az a bevett hogy évente frissítés nem pedig 2-3 évekre előre.

Ha azt mondod 9 hónap akkor 9 hónap

2015. jan. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%
határozatlan időre, de jegyzővel hitelesítsd mert 1 évig nem tudod kirakni...
2015. jan. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Annyi időre amennyiben megegyezik a bérbeadó és a bérlő. Általában lejárt határozott idejű szerződés után (ami nektek volt két évre) ha marad a bérlő, automatikusan határozatlan idejűvé változik a szerződés. Tehát, egy hónap felmondási idő után bármikor felmondhatja akár a bérlő, akár a bérbeadó. De ha neked és a bérlődnek a kilenc hónap a megfelelő, lehet ennyi idő is egy határozott szerződés időintervalluma.
2015. jan. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!