Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet felmondása hogyan...

Albérlet felmondása hogyan műkdik?

Figyelt kérdés
van egy lakásom és fél szobás,külső kerületben,szerintem nevetségesen alacsony áron45 plusz rezsi,ami átlag 50 ezer.második éve lakják a jelenlegi bérlők,aránylag jól vigyáznak rá.viszont ez idő alatt elromlott a mosógép,vennem kellett,az ablak vasalatot is meg kellett csináltatni,kitrt egy ajtóüveg,azt is megcsináltattam,wc tartály tnkrement,cseréltette,és most legutóbb a vízvezetéket kellett felújítani,és kádat cserélni,mert tnkrement...egy havi bérleti díjat pedig elengedtem,mert ki akartak festeni...az osszes koltség,és adó szinte felemésztette az elmúlt év bérleti díját,sőt,tbbet is...arról nem is beszélek,hogy kérdezésem nélkül csináltak fekvőgalériát,illetve néhány hónapja odaoltozott még valaki,amiről úgy gondolom illett volna megkérdezni...mikor említettem nekik,hogy szeretnék bérleti díjat emelni,10 ezer ftot,pedig magából kikelve üvoltott velem a berlő,hogy hogy képzelem ezt,ő ennél nem tud tobbet fizetni,és utcára kerül így miattam két gyerekkel...nos,nekem is van két gyerekem,és bizony ez a pénz így nekünk hiányzik...hogyan mondjak fel neki?jogos a felháborodásom,vagy szemét vagyok??
2016. máj. 16. 14:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a szerződésben le van írva, úgy csináld a felmondást.
2016. máj. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Mondod nekik, hogy szükséged van a lakásra, kéred, hogy 1,2,3,... hónapon belül költözzenek ki. Te lakásod, te döntöd el, hogy mi legyen vele.
2016. máj. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
egy évre szólt a határozott szerződés,két éve lakják,és két és fél szobás..
2016. máj. 16. 15:47
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Tehát akkor már lejárt a szerződés?

Akkor bármikor elküldheted őket.

2016. máj. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jogos a felháborodásod. Ha nem fogadják el az emelést, közlöd velük egy hónapos felmondási idővel felmondod a szerződést, s tértivevényes levélben el is küldöd számukra.
2016. máj. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Írásban felmondod a bérleti szerződést, és adsz nekik reális időt (következő hónap végét), hogy új helyet találjanak, és kiköltözzenek.

Más kérdés, hogy ki akarnak-e költözni...

2016. máj. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Hajjaj, gyerekeseket nehéz lesz kirakni. 1-2 hónap múlva örülhetsz, ha egyáltalán fizetni fognak bármennyit is.
2016. máj. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xswerdy ***** válasza:
49%

"az osszes koltség,és adó szinte felemésztette az elmúlt év bérleti díját,sőt,tbbet is..."


többet aligha, mert csak a költségekkel csökkentett bevétel (azaz a jövedelem) után adózol, ha ez negativ, akkor nem adózol semmit

2016. máj. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
xswerdy: de lehet, mert ha átalány adózással megy akkor nincs módja a költséget leírni. Ha a szakik nem adtak számlát, akkor számla nélkül megint nem tudja leköltségelni.
2016. máj. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!