Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Melyiket éri meg? Megvenni...

Melyiket éri meg? Megvenni egy házat vagy egész életen át bérelni?

Figyelt kérdés

2016. márc. 15. 07:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
62%

"egyrészt bármikor bevezethetik az ingatlanadót" - az minden ingatlanra be lesz vezetve, a tulajdonos meg szépen továbbhárítja, naná. Sőt, ahogy most van bevezetve (pl. terézvárosi építményadó), éppenhogy csak a bérbeadott lakások után kell fizetni. Öngól!


"másrészt csak bizonyos esetekben van kedvezmény, nem mindenki tudja kihasználni és a mértéke sem mindig olyan nagy."


Soroljam? Szocpol, lakástakarékpénztár állami támogatása, államilag támogatott hitelkamat, kedvezményes végtörlesztés, lakáshitel adómentes törlesztése cafeteriából, CSOK, NOK, mikor mi van. Mindig volt valami, most is van. Százezres, milliós, illetve tízmilliós összegekről van szó. Kinek mi a nagy mérték.


"a bérbeadó adózik, nem a bérlő"


Szerinted kire fogja továbbterhelni?


Na, pontozom is lefele magamat a sog regemmel.

2016. márc. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
44%

53%-os:

""a bérbeadó adózik, nem a bérlő" Szerinted kire fogja továbbterhelni?" - Na nem már! Ha kenyeret, sajtot, vajat, telefont stb. veszel az ár tartalmazza az áfát(=Álatalános Forgalmi Adó), még akkor is ha alapélelmiszerről van szó.


"Sőt, ahogy most van bevezetve (pl. terézvárosi építményadó), éppenhogy csak a bérbeadott lakások után kell fizetni." - én nem is erről írtam, hanem arról, ami sok más országban is van (nálunk még nincs): ha minden ingatlant (amiben laksz azt is) megadóztatják. A kérdező sem kiadásról beszélt, hanem saját célra, én is csak erről szóltam. Ezért írtam, hogy: "egyrészt bármikor bevezethetik az ingatlanadót"

Ugye emlékszel amikor itthon is felvetődött, hogy a nagyobb lakásokat megadóztatják? Elvetették, de bármikor dönthetnek akár arról is, hogy az összeset megadóztatják.


" Öngól!" Miért is?


"Soroljam? Szocpol, lakástakarékpénztár ...." - Amiket felsoroltál FELTÉTELEKHEZ van kötve, ezért írtam, hogy: "bizonyos esetekben van kedvezmény", vagyis csak elkezdted felsorolni a kül. feltételeket.


Nem cáfoltál meg semmit, de azt jó hosszan.

2016. márc. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
52%
Nem értesz te semmit. De azt jó hosszan :)
2016. márc. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
76%

"Az elmúlt néhány évben elég sokan kénytelenek voltak vesztességgel megszabadulni ingatlanuktól. "

Kikre gondolsz? Miért lettek volna kénytelenek veszteséggel megszabadulni az ingatlanjuktól?

Nyilván persze vannak olyan élethelyzetek, hogy pl. válás van, és azonnal kell a pénz, tehát nincs idő kivárni. Vagy a szomszédba költözik egy balhézós sötét família.

De alapesetben nem túl gyakori az ilyen.


Ráadásul nézzük már meg a kérdezett esetet:

1. lehetőség: a pénzt a bérbeadónak fizetjük, ez a pénz a számunkra örökre elveszett, ha kitesznek a lakásból, nincs semmink.

2. lehetőség: a pénzt a ház törlesztőjére fizetjük, így ha el kell adni a házat, akkor legrosszabb esetben nem kapjuk vissza a kifizetett összeg 100 %-át, de egy jókora összeget igen.

Jó esetben visszakapjuk a befizetett összeg 120 %-át, ha jó helyen vásároltunk és felmentek ott az árak.

2016. márc. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
33%

"Miért lettek volna kénytelenek veszteséggel megszabadulni az ingatlanjuktól? " Akik magas áron lakást vettek, majd nem bírták fizetni a megemelkedett devizahiteleket és kénytelenek voltak nyomott áron eladni évekkel ezelőtt amikor az árak a padlón voltak.

"De alapesetben nem túl gyakori az ilyen." - akkor miért volt a devizahitelesek mentése?

Akik akkoriban nem lakást vettek, még ha csak bankban tartották a pénzt, akkor is kaptak 12% feletti kamatot, a bérlés olcsó volt, évente kb. a lakás árának 5-6%-a, vagyis nyertek rajta, miközben maguk a lakásárak lefele mentek.

Most nem ez a helyzet, ezért már el sem tudod képzeli, pedig előfordulhat.

Nyilván aki 2 éve vásárolt BP-en lakást és most eladja, az nyer rajta rendesen, de nem törvényszerű, hogy mindig így legyen.

2016. márc. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
47%
Vagy "kénytelenek" voltak előtörleszteni ajándékárfolyamon, megcsinálva az évtized üzletét. Most, hogy dupláztak az albérletárak, az állam nem siet "megmenteni" a lakásbérlőket. Így járt, aki bérelt!
2016. márc. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
13%

Kérdezzed meg törpekirályunkat..már kutyájának is van

birtoka kastéllyal meg miegymással.

2016. márc. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Jó esetben visszakapjuk a befizetett összeg 120 %-át, ha jó helyen vásároltunk és felmentek ott az árak."


120%-át? Na ne röhögtess! 7 milláért vettük a lakásunkat öt éve, 11 millióért kelnek el most két-három hét alatt az ilyenek. :)

2016. márc. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Valóban 1-2 év alatt 60-80 %-al emelkedtek az ingatlan árak

/ Pécsen de lehet hogy máshol is/.

2016. márc. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alapvetően az is a baj, hogy ha bérlő és bérbeadó itthon az ember, mindig valami deformált szemüvegen keresztül néz.1./ a bérlő sajnálja kifizetni a pénzt a lakásért, azt gondolja, hogy kidobott pénz, más gazdagodik általa. Ezért aztán soha nem is lakja be a lakást, semmit nem csinál a saját kényelme érdekében, mert a bérbeadó "bármikor kirakhatja", a lakást csak (ki)használja,semmit meg nem javít benne,ami elromlik,aztán amikor már jól leócskult, odébbáll.2./ a bérbeadó a legócskább bútorokkal rendezi be a lakást,mert a bérlő úgyis tönkreteszi,állandóan azon aggódik(félig-meddig jogosan)hogy a bérlő nem fizeti ki a rezsit,nem fizeti ki a lakbért, ennek ellenére soha ki nem tudja tenni,mert a jog a bérlő oldalán áll. Szóval, amig ez a szemlélet nem változik,nem változik itt semmi. Ha én bérbeadó volnék, a lakásomat vagy üresen adnám bérbe, hogy aki ott lakik, akarjon otthont teremteni benne hosszú távon,hiszen az én érdekem is az, hogy a befektetésem biztosan megtérüljön és ne kelljen folyton új bérlőkkel egyezkednem. Ha pedig berendezett lakást adnék ki, akkor igyekeznék a lehetőségekhez képest teljesen modern és új dolgokkal felszerelni, hogy a bérlő érezze, hogy szívesen látott VENDÉG és úgy is viselkedjen,becsülje meg a dolgokat, mint sajátját. Egy korrekt viszony oda-vissza korrekt, én mint bérbeadó respektálom a bérlő igényeit, ő pedig ezt nekem időben kifizeti.Ez ma Magyarországon egy álom. Itt mindenki ki akarja használni a másikat. Azért törekszik mindenki a saját megoldásra, mert magából indul ki, ha ő adna ki lakást, ő is biztos szemétkedne a bérlőkkel stb. Na, és a banktól miért nem sajnálja senki a gazdagodást? Holott nem is olyan mértékben gazdagszik, mint a bérbeadó.
2016. márc. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!