Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az ingatlan használatára...

Az ingatlan használatára kinek van nagyobb joga: az albérlőnek vagy az ingatlan haszonélvezőjőnek?

Figyelt kérdés
Ki szeretném adni a házmat, de szeretném biztosítani-a jól megfogalmazott szerződésen, és a letéten felül- hogy nem fizetés esetén ne túrhassanak ki az albérlőim. Ha valakibek haszonélvezeti jogot adok a házra, az adott esetben hivatalosan használatba veheti míg az albérlők is bent laknak?
2016. febr. 21. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Egyféleképpen tudod helyesen tenni , közjegyzővel hitelesített szerződést írtok . Nem fizetés vagy bármi esetén simán jogosan kiteheted őket , az aláírás esetén az ügyészség intézkedik a yard is veled van . Amúgy nincs moratórium se albérlő erősebb jog satöbbi , zár csere ablak levétel és ennyi .
2016. febr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
A haszonélvezeti jog erősebb a tulajdonjognál. Ha valakinek haszonélvezeti jogot adsz a házra, akkor te nem adhatod ki albérletbe, sőt, ha ő nem akarja, te sem lakhatsz benne.
2016. febr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 TappancsMancs ***** válasza:
70%
Csak annyit tennék hozzá az albérlet az mást jelent mint ahogy használják. Az albérlő az aki egy bérlőtől bérel tovább. Tehát van tulajdonos (=bérbeadó) > bérlő > és albérlő.
2016. febr. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Nincs ilyen, hogy kinek van nagyobb joga meg melyik az erősebb.


Az igazság az, hogy önhatalmúlag senki nem bírhatja távozásra a birtokost. Sem a tulajdonos, sem a haszonélvező. Teljesen felesleges az ilyen jogi barkácsolás. Közokiratba foglalt szerződés kell, az peren kívül végrehajtható.

2016. febr. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TappancsMancs ***** válasza:

Nekem az nem érthető hogy ha ki akarod adni bérbe (albérlet az más) akkor miért adnál rá másnak haszonélvezeti jogot? Ha bérbe akarod kiadni add ki és ennyi.



"Ha valakibek haszonélvezeti jogot adok a házra, az adott esetben hivatalosan használatba veheti míg az albérlők is bent laknak?"

2016. febr. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:
67%

Előzőhöz. Se a bérlő se az albérlő nem tud kitúrni. A bérleti szerződés nem ad jogot a benne foglalt határidőn túli ott lakásra, se tulajdonlásra se birtoklásra sem. Haszonélvezetre sem. De amúgy jogi személlyel írasd meg és akkor okés. Ja és a lakcím bejelentés sem létesít jogot semmire sem, ott lakásra sem. At ott lakás jogát a bérleti szerződés foglalja írásba, a lakcím "csak" lakcím.



"26. § (4) A lakcímbejelentés ténye önmagában a lakás használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet, és nem szüntet meg. "

2016. febr. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xswerdy ***** válasza:
85%

A haszonélvezőnek ugyan olyan jogai vannak a bérbeadás tekintetében, mint a tulajdonosnak (ha nincs haszonélvező).


Ha van haszonélvező, akkor ő szedheti az ingatlan hasznát (ahogy a nevében is van), és nem a tulajdonos.


De ha a bérbeadó esetlegesen jogvitába keveredik a bérlővel, akkor semmi jelentősége, hogy ő tulajdonosi, vagy haszonélvezői minőségében bérbeadó, ugyan annyira könnyen, vagy nehezen teszi ki mondjuk a nem fizető bérlőt.

2016. febr. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!