Segítség! Mi ilyenkor a teendő?
Nem, nem érthető, hogy nem enged bejelentkezni. Joggal való visszaélést követ el ezzel. Lakcímedet bejelenteni a te kötelességed, a tulajnak meg kötelessége aláírni a bejelentőt. A probléma az, hogy nem lesz baja abból sem, ha nem írja alá. Akkor meg miért ne szívasson.
Sajnos a magyar jogrend nem kínál erre a problémára megoldást. (Tulaj tudta nélkül, két tanús bérleti szerződést bemutatva bejelentkezhetnél, de mihelyst kitudódik, repülsz a lakásból.) Településszintű lakcímet (kvázi hajléktalan lakcím) bejelenthetsz, azzal legalább érvényes TB-kártyád lesz, de másra nemigen jó.
Ne értetlenkedjetek. Számla nélkül akarja kiadni a tulaj a lakást. Nyilván ezért nem lehet oda bejelentkezni.
Szüleid nyilván valahol máshol élnek egy másik lakásban. Jelentkezz be oda és kész.
A lakcímed, tartózkodási helyed bejelentése nem egy ehetőség, amit a bérbeadó dönt el, hanem egyenesen köteles vagy bejelenteni.
Neked, mint bérlőnek kötelességed bejelentkezni, amihez szükséges a tulajdonos hozzájárulása. A hozzájárulást megadhatja a lakcímbejelentő aláírásával, de ha bérlő vagy, akkor elegendő a bérleti szerződés is pár éve.
Először csodálkoztam, amikor egy lakóm mondta, hogy elintézte a bejelentkezést, hogy nem íratott alá semmit. Mondta, hogy a szerződést lobogtatta, és minden rendben volt. Közben utánanéztem, és tényleg így van. Mondjuk logikus is, ha egyszer aláírtam a bérleti szerződést, miért kellett korábban külön aláírnom a lakcímbejelentőt.
A NAV adatbázis nincs összekötve a lakcímbejelentővel. De ha felmerül a gyanú, hogy valaki adózatlanul ad ki lakást, akkor a nyomozás során már lekérhetik az adatokat, és egy viszonylag könnyen beszerezhető bizonyíték a lakcímbejelentés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!