Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az érdekelne hogy valaki...

Kiss528 kérdése:

Az érdekelne hogy valaki lakott/lakik e jelenleg lakóközösségben, idegenekkel egy fedél alatt és mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Már mint nehéz bekerülni egy ilyen közösségbe? Mennyire oszlanak meg a feladatok vagy mindenki magára mos főz stb.? Mennyire lehet magánéleted, már mint van egy saját szobád a lakáson/házon belül és ezt leszámítva olyan mint egy kollégium?
2015. aug. 3. 19:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi 3 külön szobában laktunk külön szerződéssel.

Fix rezsivel volt hirdetve, végül a "túlfogyasztást" ki kellett fizetni.

Ebből adódott vita, mert volt aki naponta használta a mosógépet, a másik sohasem, de számítógépet tartott.

Nehéz volt egyeztetni, mi mennyit fogyaszt.


Rezsi elosztásáról érdemes előre megegyezni.

Mivel konyha és a vízhasználat nem mérhető külön érdemes leszögezni max. mekkora különbségdt fogadunk el.

2015. aug. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A lakóközösség szerintem mást jelent.


"Már mint nehéz bekerülni egy ilyen közösségbe?"

Ez teljesen egyedi dolog. Lehet hogy a tulaj a lakókra bízza, hogy keressenek meguk mellé valakit, és akkor úgymond ők választanak, de sok esetben gyakorlatilag idegenek laknak egymás mellett, külön szerződéssel, ott a tulajon múlik minden.


"Mennyire oszlanak meg a feladatok vagy mindenki magára mos főz stb.? "

Gondolom van ahol megbeszélik a főzést, van ahol mindenki magára főz. Mosni meg senki nem fogja a másik sz..ros gatyáit :D A közös helyiségek takarítása szokott általában probléma forrás lenni.


"Mennyire lehet magánéleted"

Ez is szintén egyéni, kit mennyire zavar-nem zavar, milyen a lakás maga. Hosszú távon biztos hogy zavaró a többi ott lakó számára a +1 fő. Én például utáltam mikor lakótársaim női ott lógtak, mert felkelek reggel 30 fokban, leizzadva, szomjasan, azok meg egész nap a konyhában főzőcskéznek, én meg sz..rni nem tudok elmenni nyugodtan, mert zavar hogy ott egy számomra idegen csaj.


Vagy mostani lakótársam nője olyan, hogy beállít az éjszaka közepén, tipikus hangos, óbégatós csaj, aztán nekiáll hajnal 2-ig porszívózni meg mosni hogy véletlenül se aludhassak.

2015. aug. 7. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!