Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérlői szerződés ügyvédnél...

Bérlői szerződés ügyvédnél mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Budapesti lakás szeretnék kibérelni. Kb. 80ezer forint havi bérlettel + rezsi. Mindenképpen szeretnék egy bérlői szerződést kötni egy ügyvédnél a tulajdonossal. Mennyibe kerülne ez?

2015. júl. 21. 20:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Miért ne tudnál bírósághoz fordulni egy teljes bizonyító erejű magánokirattal? Egyébként csak a KÖZJEGYZŐ előtt írt szerződés közokirat, az ügyvédi ellenjegyzett annyit ér mint az egymás között írt két tanúval ellátott!


"Teljes bizonyító erejű magánokirat[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Az ellenkező bebizonyításáig teljes bizonyítékul szolgál arra, hogy kiállítója az abban foglalt nyilatkozatot megtette, elfogadta vagy magára nézve kötelezőnek ismerte el, feltéve, ha

a kiállító az okiratot saját kezűleg írta és aláírta, vagy

két tanú az okiraton aláírásával igazolja, hogy a kiállító az okiratot előttük írta alá vagy az aláírást magáénak ismerte el (az aláírás mellett a tanúk lakcímét is fel kell tüntetni)

a kiállító aláírása vagy kézjegye az okiraton bíróság vagy közjegyző által hitelesítve van

a gazdálkodó szervezet által üzleti körében kiállított okiratot szabályszerűen aláírták.

ügyvéd (jogtanácsos) az általa készített okirat szabályszerű ellenjegyzésével bizonyítja, hogy a kiállító a nem általa írt okiratot előtte írta alá, vagy aláírását előtte saját kezű aláírásának ismerte el, illetőleg a kiállító minősített elektronikus aláírásával aláírt elektronikus okirat tartalma az ügyvéd által készített elektronikus okiratéval megegyezik;

az elektronikus okiraton kiállítója minősített elektronikus aláírást helyezett el.

Az okirat teljes bizonyító erejének az a jogi jelentősége, hogy a bíróság nem mérlegeli és – az ellenfél sikeres ellenbizonyításáig – nem is vizsgálja az okirati bizonyíték valóságtartalmát.

Közokirat[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

Bíróság, közjegyző (közjegyzői okirat) vagy más hatóság, illetve közigazgatási szerv által az ügykörén belül, megszabott alakban kiállított, papíralapú vagy elektronikus okirat. (Például személyi igazolvány) A közokirat teljesen bizonyítja a benne foglalt intézkedést vagy határozatot, az okirattal tanúsított adatok és tények valóságát, az okiratba foglalt nyilatkozat megtételét, valamint annak idejét és módja. Az okirati fajták közül egyedül a közokirat számít feltétlenül és teljes mértékben bizonyítéknak a benne foglaltakra nézve."

2015. júl. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 kovpet ***** válasza:

"de annak úgy nincs jogi kötőereje, hanem törvénytelen, ha bármi történik, nem tudok bírósághoz fordulni"


De. :)

2015. júl. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!