Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem gáz így albérletet keresni?

Nem gáz így albérletet keresni?

Figyelt kérdés
Sajnos csak szobatársi bérletet sikerült találnom. Nekem ez nem annyira tetszik több okból kifolyólag sem. Mivel hozzám jönnének látogatók néha, ismerősöket is fogadnék (ez nem tetszik a szobatársamnak) és hát barátom is van, akivel így nem igazán lehetnének intim pillanataink. Tehát nagyon gáz az, hogy most ideiglenesen odaköltözöm, de közben keresgélek garzont? Mert ismerem magam, ez nekem nem annyira fog működni, hogy szinte semmi magánéletem nem lehet majd.

2015. jan. 1. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
mi a kérdés?
2015. jan. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Konkrétan az, hogy beköltözöm, de máris azt tervezem, hogy máshová menjek. Nem pofátlanság ez így?
2015. jan. 1. 16:17
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Ha a tulajjal így egyeztek meg,akkor nem.Viszont ha hűlyited,hogy hosszú távra tervezel,akkor igen.
2015. jan. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Max annyi, hogy sok esetben a tulajok szeretnek fix idejű szerződést kötni, és benyelni a kauciót ha idő előtt felmondod azt.
2015. jan. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Eléggé inkorrekt ez a lakótársakkal szemben is, hiszen mire megismernek, megszoknak, kezdhetik előlről a lakótárs keresést, ami elég sok időt és energiát vesz el mindenki életéből. Vélhetőleg ki tudnák adni olyannak, aki hosszú távra tervez.

Esetleg fel lehetne vetni, hogy csak rövidebb időre lesz jó a lakás, mert akkor tudják előre mire számíthatnak.

2015. jan. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Természetesen említettem már, azt mondta a lakótársam, hogy ahogy gondolom.
2015. jan. 2. 21:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor nincs gond, ha nekik is megfelel így. Csak neked lesz több meló, kétszer költözni rövid idő alatt.

Ez a szobatárs dolog egyébként is teljesen ideiglenes megoldásnak tűnik, hisz teljesen megszűnik a magánszféra és nagyon tudni kell alkalmazkodni egymáshoz. Szerintem közeli barátokkal vagy barátnőkkel még működhet is, idegenekkel nagyon nehéz. Én is rá voltam szorulva egy ideig, hogy egy szobában lakjak egy lakótárssal és átjárós szobábkban lakjunk, de nem tudom, hogy bírtam ki. :) Mondjuk húsz évesen talán jobban tudtam alkalmazkodni, és bíztam abban, hogy hamarosan jobban alakul csak kicsit kell kibírnom...

Szerintem azokban az esetekben kibírható, ha hétvégente hazautazik az egyik fél és csak pár napot kell együtt tölteni.

2015. jan. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!