Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Akik Debrecenben laknak azok...

Akik Debrecenben laknak azok szeretnek ott élni? Mi a véleményük a városról?

Figyelt kérdés

2014. dec. 30. 21:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ép elméjű ember - ha már el akarja hagyni Debrecent - akkor nem Pestre meg Sopronba megy, hanem keres egy élhetőbb országot...

Debrecenben - magyar viszonyok közt - az egyik legjobb az egész infrastruktúra.

2015. jan. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Debrecen falu. Az ottaniaknak azt hazudták, hogy város, azok meg elhitték, de attól még falu maradt. Tahó pincérek, lusta boltosok (inkább nincs semmi, csak megmozdulni ne kelljen), délután 6-kor (HATKOR, 18:00!) bezáró pláza, 1 szál darab nyomorult könyvesbolt, meg egy utca, ami valahogy kinéz. És ennyi. Nyomasztó az egész... hanyagold. Egyszer meg kell nézni, és elmenekülni onnan.
2015. jan. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

" ... 1 szál darab nyomorult könyvesbolt,"

Talán ha nem Fásy Zsülike önéletrajzát kerested volna, akkor találtál volna még vagy százat...

Ennyit a hiteles válaszodról.

2015. jan. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Én székesfehérvári vagyok, de oda jártam egyetemre. Nagyon szerettem a várost, és szívesen élnék ott. Csak az tart vissza, hogy minden rokonom, ismerősöm nagyon messze lenne, így nem is terveztem ott élni, nem keresgélek ott munkát. Amúgy imádtam. Semmi negatív tapasztalat. Velem mindig kedvesek voltak a boltokban, éttermekben, vagy ha segítséget kértem. Vannak programok, szép helyek, ahova el lehet menni. Nyilván más, mint a főváros, és biztosan vannak szebb, jobb városok, de egy megfelelő munkahellyel, szerintem jól élhető.
2015. jan. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Összességében Debrecen jó hely. Bevándorló vagyok, több éve jöttem ide Pestről. Nyugisabb, mint a főváros. Viszont itt is van minden, mint máshol a világban (országban), természetesen arányosan a város nagyságával. A pesti forgalomhoz szokottaknak érdemes a gyalogosokra odafigyelni - kevésbé óvatosak. Az autósok itt kulturáltabban vezetnek. Néhány cég ügyfélkiszolgálása kicsit elmaradottabb, a kisszámú konkurencia miatt nincsenek rákényszerítve. Sík vidék mindenfelé, de annak minden szépségével együtt. Remek kirándulóhelyek vannak, ha nem ragaszkodsz nagy hegyekhez. Fejlesztések és beruházások vannak, bővül az infrastruktúra. Kicsit ritkás a tömegközlekedés, viszont a város méreteiből kiindulva (és gyakorlati tapasztalatból) bárhová eljuthatsz bringával is. Rengeteg történeti - történelmi emlékhely. Néhány előttem szóló véleményhez. "Falu". Debrecen hazánk második legnagyobb városa. Önző emberek? Mindenki azt kapja, ahogyan viszonyul a másikhoz. 6-kor bezáró Pláza? Nem tudom, ezt honnan vették, de a Plaza este nyolcig nyitva, bizonyos részei (éttermek, kávézók, este 10-ig), a Fórum is 21.00-ig látogatható.
2015. jan. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szerintem meg a többi magyar nagyvárossal szemben az a jó Debrecenben, hogy van működő repülőtere (annyi idő alatt vagyok Londonban mint Pesten!), hogy rengeteg sportolási lehetőség van... Az Erdőspuszták és a Hortobágy meg egyszerűen frenetikus - csak meg kell ismerni! És nagyon jó gyógyvize is van!

Szinte nincs olyan, ami nincs...

2015. jan. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Debrecenben élek születésem óta,58 éve.Munkavállalás céljából 6-8 hónapot éltem Budapesten,Tatán,Tatabányán,Zalaegerszegen.Pesten van még mindig a legnagyobb lehetőség munkavállalás terén ez tény.De a többi város,pl.Tata,hiába csuda szép vidék,ha vásárolni akarsz,be kell utaznod Pestre,Tatabányáról szintén.Zalaegerszeg nagy város,de az is olyan vásárlás és közlekedés szempontjából,hogy elmaradott.Debrecenben a boltok egymást érik hosszú nyitva tartással,és találsz sűrűn cipészt,órást,üvegest,késélezőt,bicikli-javítót,ruhajavítót, és had' ne soroljam,milyen javítót!A közlekedés:troli, busz,villamos,kiváló!Tehát,minden,de minden,egymást érve található!!!Sajnos a munkalehetőség itt is kevés!!Az emberek itt is ugyanolyanok,mint máshol az országban.Imádom Debrecent,csak itt élnék szívesen!
2015. jan. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Debrecent ill. a "felszereltségét" egyetlen vidéki város sem közelíti meg. Szerintem rengeteg lehetőség van, csak meg kell ismerni, fel kell fedezni, ki kell használni. Pl. most tudtam meg, hogy van planetárium is, meg "csodák palotája" is, meg rockmúzeum, meg curling... Meg minden ami kell...
2015. aug. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!