Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Akik Debrecenben laknak azok...

Akik Debrecenben laknak azok szeretnek ott élni? Mi a véleményük a városról?

Figyelt kérdés

2014. dec. 30. 21:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
22%
kegyetlen hely,
2014. dec. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Szerintem vidéken az egyik legjobb hely!

Fel kell fedezni, van ott minden.

Parasztok, idióták, sznobok, bunkók meg mindenhol vannak a világon!...

2014. dec. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
15%
kegyetlenség van ott
2014. dec. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
32%
olyan mint egy kietlen vidék, ahol időnként, ha kieseik a termés, egymást kell megenniük a népeknek.
2014. dec. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Én komolyabb válaszokat vártam ezeknél. De köszönöm az egyetlen embernek aki hajlandó volt normális választ írni
2014. dec. 31. 11:56
 6/18 anonim ***** válasza:
20%

van ott sok erős és éhes és kielégíthetetlen ember és túl kevés aki ezeknek dolgozzon


no, demost a rabszolgák elhúztak Londonba, ezek akik maradtak derecenben, a nagy házaikat akár le is dózerolhatják, semmiot se ér már, ha nincsen plesz, aki alájuk dolgozik.

2014. dec. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
35%

olyan mint egy üredékekkel teli halott váz, olyan a város, és megérdemli a sorsát


ja és a haramiák és a pandúrok, akik abból éltek, hogy vándorokat fogtak maguknak, de már nincsen senki aki messzirők jött és kifoszthatnák

2014. dec. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%

Hú, neked valami szocio-debreceno-fóbiád van egyeske-hármaska-négyeske-hatoska-heteske, amikor ennyire be vagy lőve. Ezek a vízióid, vagy hétköznapi tapasztalások, amit eddig megosztottál velünk?

Amúgy egy civis város, nyakas kálvinista cívisekkel. Kicsit önzők, kicsit sem segítenek sávváltáskor. A Plázában és a Fórumban sok a plázacica és kevés a valódi kereskedő.

De amúgy élhető város, élhető méretekkel. Nem kell 2 órát utaznod, míg átérsz a város túlsó végére. Minden van elérhető közelségben. Mindenhez hozzá tudsz jutni.

Én Debrecenben dolgozom és Debrecen-Józsán lakom. Józsa falusias környezet, mindenki ismer mindenkit. Szeretek itt élni. De tudom, hogy vannak sokkal kedvesebb barátságosabb városok és falvak, segítőkészebb népekkel...

2014. dec. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kár volt lepontozni az utolsót, sok igazságot írt. Én cívis vagyok, törzs debreceni, a belvárosban nőttem fel, tényleg alapvetően önzőek az emberek, kissé befele fordulók, nehezen fogadnak be bárkit. Teljesen mások, mint a Dunántúliak.

Ma már a városban élők több, mint fele nem cívis, a népesség több, mint a kétszerese, mint az ötvenes-hatvanas években volt. Ők már csak kritizálni tudnak, mint a 43 %-os, utálják a várost, csak azt nem értem, akkor miért jönnek ide?

Egyébként élhető, minden elérhető közelségben van. A sávváltás is igaz, de csak az utóbbi 20 évben, 30-40 évvel ezelőtt szuper jó volt a közlekedési morál. Józsa akkoriban önálló kicsi falucska volt, később csatolták Debrecenhez. Viszont oda ellég nehéz eljutni, legalábbis én néhányszor járok arra, de elég sokszor be van dugulva a Böszörményi környéke.

Sokak szerint Debrecen egy nagy falu:)

Régen volt két jégpálya (a Csónakázótó és a műjégpálya), és a város apraja-nagyja ott siklott telente. Volt sok program a Stadionban, nekünk úgy jó volt. Ma már két jégcsarnokunk van (a múkorisoknak és a jéghokisoknak, ) a korcsolyázni vágyók nagy része ezt már nem tudja megfizetni, de egyébként is csak néhány órára lehet használni amatőröknek. A stadionban az új elitnek van helye, az egyszerű emberek kevésbé tudják élvezni áldásait.

Híres múzeumunkból elvitték a Munkácsy-trilógia harmadik darabját, mert a stadionépítés és a jégcsarnok építése miatt ilyen "huszadrangú" dologra nincs pénze a városnak(:

Már csak a múlt tart itt, az emlékek, de ha fiatal lennék, messzire elkerülném(:

Az Erdélyből idetelepülteknek és a fatornyos falvaikból idekerülőknek talán talán egy ideig még tetszik, de a régi cívisek lassan kihalnak. A fiatalok, az ambíciózus emberek pedig lassan mind elmennek innen Budapestre, Sopronba, vagy külföldre(:

2015. jan. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Bocs, elírtam: elég nehéz
2015. jan. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!