Anyagilag kitudnánk jönni így Angliában?
Egyelőre ez csak egy ötlet, terv.
Egy bizonyos emberrel kiköltöznénk Angliába, hogy mennyi időre azt nem tudom. Nos, én ott járnék egyetemre, e mellett bébicsőszködnék.
Van valami feltűnően "fail" ebben a dologban?
Nem vagy tisztában az angol egyetemi tandíjakkal.
Az, az étkezés, albérlet/kollégium, rezsi, tömegközlekedés rengeteg pénz. Heti 30 órás munkánál számolj kb. max. 90 fontot hetente, ez havi 140 ezer és te ennyit nyilván nem tudnál dolgozni tanulás mellett, de ha tudnál sem lenne elég ennyi a megélhetésre.
Bébiszitterkedésnek akkor van értelme, ha a családnál laksz. Akkor nem kell sem szállásra, sem kajára költened és rengeteget megspórolsz a közlekedésen. Heti 150-180 Font körül kapnak a bébiszitterek, akár a családnál laknak, akár nem. Heti 5-6 nap munka, reggel 8-tól este 6-7 óráig.
Az egyetem éves tandíja átlagosan 6-9000 Font - ennél lehet kevesebb és sokkal több is, konkrét egyetemtől és szaktól függ.
A bébiszitterkedést az egyetemmel nem tudod összeegyeztetni és nem keresel annyit, hogy ebből fedezd az egyetemi költségeket.
Ha csak esténként, hétvégenként szitterkednél, akkor pedig még zsebpénznek is nagyon kevés, amit kapnál.
Angliában a minimálbér 3 lépcsőfokos. Ha 18 éves vagy csak, akkor még nem kapod meg a teljes minimálbért. Ha már 21 vagy, akkor teljes minimálbér jár.
A tandíjak félévekre nagyon sok ezrek. Én legolcsóbban 7 ezerért láttam. Fel lehet venni itt is diákhitelt. Hogy mi a követelménye, azt nem tudom. Annyit hallottam róla, hogy a visszafizetés úgy működik, hogy megnézik, hogy mennyit keresel és ha egy minimumot nem ütsz meg, akkor nem is kell fizetned. Több lépcsős ez is. De pontos adatoknak nézz utána. De valahogy biztos egyszer majd megpróbálják behajtani rajtad.
A bibi a történetben még: Egy bizonyos emberrel kiköltöznénk. Ha jó ismerősöd lenne, vagy családtagod, akkor azt írtad volna. Nekem ebből az jön le, hogy nem túl közeli ismerős az illető. Egy ilyen lépés nagyon komoly, holmi jött-ment emberkével nem közösködnék.
Bébiszitter csak akkor lehetsz, ha erősen beszéled a nyelvet, emellett referenciáid is vannak. Ha elkezdesz beszámolni magadról: 21 éves lány vagyok, 3 hete jöttem Angliába, ez lenne az első munkám...hát kábé itt azt mondanák, hogy köszi, elég ennyi. Nincs helyi tapasztalat, sem semmiféle végzettség a témakörben. Itt vannak ugyanúgy tanfolyamok, amiket nem árt lobogtatni az önéletrajz mellett. Regisztrálva nem tudom, hogy kell e lenni például. Nekem van egy 4 éves lányom és papír nélküli emberre biztos nem bíznám. A chilmindereknek tuti kell, mert egyhez jár is a lányom. Ha nem vagy regisztrálva, a család nem kérhet támogatást a childcare-re, és ki az a hulye, aki nem akar rá támogatást kapni, mikor az állam felajálja. Fű alatt is hallottam már, hogy egyesek csinálják, de akkor nagyon olcsón kell adnod az órabért, mert ha ugyanannyit kérsz, mint egy regisztrált, akkor inkább ahhoz mennek, mivel arra támogatást is igényelhetnek. Ha regisztrálsz, akkor azt ki kell fizetni, el kell végezni egy alaptanfolyamot, egyéni vállalkozó leszel, magad kell intézned az adózást és a tb-t(ahogy otthon hívják) Ha elrontod, kemény pénzeket követel az állam. Azonkívűl eleve kell egy munkavállalási engedélyt is intézned.
Az egész sztoriról látszik, hogy semmilyen terv nincs, nem néztél utána.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!