Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem vagyok bejelentve az...

Nem vagyok bejelentve az alberletbe?

Figyelt kérdés
azt szeretnem megtudnı hogy engem nem jelentettek be az alberletbe ahol lakok megıs ırtunk szerzödest. ezt se ertem hogy lehet bejelentes nelkul. az ervenyes akkor a szerzödes??? hatar ıdö elött elszeretnek mennı es a kaukcıot nem akarja vıssza adnı. mıt tehetek???

2014. aug. 30. 23:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy bejelentve? A lakcím bejelentésre gondolsz? Ennek semmi köze az albérleti szerződés érvényességéhez.

Illetve pár éve az van, hogy ha 2 tanúval aláírt albérleti szerződésed van, akkor azt elfogadja az okmányiroda, és bejelentkezhetsz egyedül a lakásba, nem kell a tulaj külön engedélye. Eleve Mo-ón 3 napon belüli tartózkodási hely bejelentési kötelezettség van.


*******************

- amennyiben nem a saját tulajdonát képező ingatlanba kíván bejelentkezni, úgy ebben az esetben a bejelentőlapot a szállásadónak (aki lehet a lakás tulajdonosa, bérlője) is alá kell írnia, feltüntetve egyben a szállásadó lakáshasználatának jogcímét is. A szállásadói minőség (jogcím) igazolása történhet tulajdoni lap, avagy bérleti szerződés bemutatásával. Ha az ingatlan haszonélvezettel terhelt, úgy ebben az esetben a haszonélvező és nem a tulajdonos aláírása szükséges!

**********************


Ha a szerződésben az szerepek, hogy pl. min. 6 hónap vagy 1 év, akkor a kauciót nem fogod nyilván visszakapni, ha előbb lelépsz.

2014. aug. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
ertem de nem adozık utanam es nem jelentett be engem sehova söt megkert hogy ha kerdezık mondjam hogy baratı alapon vagyok ıtt... szoval csal!!! nem??? ıgy a szerzödes attol meg ervenyes??? ha az ervenyes akkorıs ha bemegyek es elmondom hogy mıvolt akkor nem jar jol gondolom.
2014. aug. 31. 00:29
 13/19 A kérdező kommentje:
egyszerubb ha vissza adja es csendben elmegyek nem??? vagy nem tehetek semmıt es kesz enyı????
2014. aug. 31. 00:45
 14/19 anonim ***** válasza:

De mi a vita tárgya? A kauciót szeretnéd visszakapni, ő meg nem akarja visszaadni?

De hát aláírtál egy szerződést, hogy ha előbb mész el, akkor nem kéred vissza. Akkor most mi van? Ha ez szerinted nem O.K., mért írtad alá a szerződést?

Nézd meg a törvényeket, mit mond a kaucióról!

2014. aug. 31. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
mınek nezem a törvenykönyvet ha nem ıs törvenyes az egesz azt mond el nekem!! amugy meg nem volt mas valasztasom muszaj voltam elfogadnı a felteteleket mert kellet a lakas es most valamı közbejött.... de ez mınd1 szerıntem ha az egesz nem törvenyes... nem??
2014. aug. 31. 00:55
 16/19 anonim ***** válasza:

Privátban írtál, de itt válaszolok.


Ő téged nem jelent be a NAV-hoz név szerint, csak annyit, hogy ki van adva a lakás valakinek.

Igen, nem adózik utánad.


A szerződésed ettől még ugyanolyan érvényes, neked semmi közöd az ő adóbevallásához.


Ha megakar szívatni, akkor emlegesd meg neki NAVOT :) Szép ki büntit kapna.


Mi az, hogy nem akarja visszaadni a kulcsot? Miért adtad neki vissza?

Ha érvényes a szerződésed, kérj tőle kulcsot és cseréld le a zárat. Ezt megteheted, még csak tájkoztatni sem kell a tulajt róla.

2014. aug. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Mert az fog lenni, ami a törvényben van, mert az a törvény funkciója, hogy megmondja, kinek mi jár egy bérleti jogviszonyban. Törvénynek ellentmondó szerződés nem lehet. Háromszor elmondtam már, és azt is, hogy milyen szakemberek kompetensek ebben a témában, akiket megkérdezhetsz, ha elmész hozzájuk a szerződéssel a kezedben. Többször nem fogom elmondani ugyanazt. szevasz.
2014. aug. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
rendben köszi mındenkınek es bocsı hogy lefarasztottalak :D :). köszi
2014. aug. 31. 01:03
 19/19 kiad-lak ***** válasza:
100%

1. "bejelentés": felejtős, nincs ilyen. A bérbeadónak nem kell téged se a NAV-hoz, sem sehova bejelenteni.


2. Adózik? Vagy igen, vagy nem. Nem tudod meg.

A következő évi bevallásában kell nyilatkoznia a bérletből származó jövedelemről. Már előre feljelented? Ennek nem sok értelme van.


3. Kaució

Olyan bérlőt keresett aki marad legalább egy évig. Nem olyan vagy, de aláírtad. Akkor átverted, nem?

Mehetsz, de a kauciót buktad.

2014. aug. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!