Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mire kell mindenképpen figyeln...

Mire kell mindenképpen figyelni albérlet kiválasztásakor? (Budapestről lenne szó)

Figyelt kérdés
Mik azok a közepesen vagy rendkívül fontos dolgok, információk, amiket figyelembe kell venni döntés előtt? Van e olyan dolog, ami ha kiderül azonnal el kell vetni a dolgot? Talán az egyik legfontosabb, hogy mik lehetnek a rejtett hibák, amik nem derülnek ki egyből, vagy nem láthatóak laikus szemmel esetleg szeretnek elrejteni a főbérlők? ha valakinek van erre külön hosszabb, bővebb szakmai anyaga, privátban is szivesen veszem, nem félek az olvasástól :) köszönöm előre is!

2014. aug. 23. 02:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Hajszálra ezt tök sokan megkérdezték már itt. Ki tudod keresni.
2014. aug. 23. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

- ingatlanosokkal ne próbálkozz. Ha azt mondják, fizess x ezer forintot és akkor kapsz egy listát címekkel, azonnal csapd le a telefont, mert átvernek.

- a környék nagyjából legyen jó. Az utcát minden esetben meg szokták adni, még mielőtt bármit eldöntesz, bárhova telefonálsz, google street view-val végig tudsz "sétálni" a területen, ami nagyon "olyan", arról látni fogod.

- ha mész megnézni a lakást, érdemes körbekérdezni, milyen a környék. Főleg idősebbeket, akik sanszos, hogy régebben laknak már arrafele. Nem kell túlbonyolítani, odamész "Csókolom, elnézést, ide jöttem a közelbe megnézni egy albérletet, megkérdezhetem, mit gondolnak, milyen ez a környék?"

- a közlekedés azért ne legyen nagyon ramaty (már ha tömegközlekedést akarsz használni). Persze a legjobb a metró, vagy a hév, de azok mellett drágább is szokott lenni minden. A BKK oldalon találsz sematikus tömegközlekedési térképeket, azokon nagyszerűen látszanak a gyorsjáratok, útvonalak. A google maps is tartalmazza az összes BKK járatot, a térképen kis ikonjai vannak a megállóknak, arra kell rákattintani.

- a rezsivel óvatosan. Távhős lakást nagyon kétkedve kezelj, mert azok a legdrágábbak. A legcélszerűbb az, ha megtekintéskor megkéred a tulajt, hogy mutasson pl. egy januári gázszámlát.

Ez azért fontos, mert ha megkérdezed, hogy "és, mennyi a rezsi?" akkor kb. mindig az lesz a válasz, hogy "óóó, nagyon jó, nagyon kevés". Erre kell mondani, hogy mutasson egy gázszámlát, ha vissza is utasítja, a reakciójából ki fog derülni, mi a helyzet.

- mindig kalkulálj a közös költséggel, mert azon nem lehet spórolni. Kérdezz rá, mi van benne (van, ahol 10 ezer felett van, de benne van a korlátlan vízfogyasztás) - szemétdíj, lépcsőház takarítása, valami biztosítás?

- ha amikor mész megtekinteni a lakást, és azt látod, hogy minden ajtón biztonsági rács, meg a folyosó elején is, meg biztonsági ajtók, semmi nincs kinn hagyva a folyosón, akkor valószínű nem jó a környék.

- ha kiveszed a lakást, akkor mindig azonnal fel kell írni az összes óraállást és aláíratni a tulajjal.

- kérdezd meg, hogy bejelentkezhetsz-e az adott címről mondjuk ideiglenes tartózkodási helyként. Jópáran nemet fognak mondani, ne lepődj meg. Kevesen adóznak az albérletük után.

- a szerződést minden esetben jól olvasd át. Ha beköltözés után valami tönkremegy, de nem a te hibádból, hanem mert már régi volt, vagy rossz minőségű, akkor ne tágíts addig, amíg a tulaj meg nem csináltatja. Vagy mondd meg, hogy te megcsináltatod, kérsz számlát és levonod a következő bérleti díjból.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2014. aug. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

mindkét választ köszönöm, bár az első inkább jogos volt, mint hasznos :D persze azóta utána is olvastam itt is, meg google is a barátom volt.

a 2-ik válaszolónak külön köszönöm a részletes leírásokat, szerencsére a neten nem vagyok kezdő, tehát a google mapsos és egyéb utánajárás menni fog simán. elég tervezgető típus vagyok, egy külön mostanra igen csak "kövér" kis excel táblát csináltam már ezzel kapcsolatban, javarészt szerepeltek benne a dolgok, de például a biztonsági rácsozottsági arányokkal kapcsolatos infód, az rendkívül hasznos volt, erre eddig nem gondoltam, hogy simán levonhatók belőle vagyonbiztonsági következtetések, mert tényleg simán. a villanyórára, nem hogy az állások leírását tervezem, de aláírt, dátumozott fotókkal is megtámogatom szerintem :D sőt az eddigi leírtjaim alapján, a bérbeadó szerintem úgy fogja majd érezni, hogy nemzetbiztonsági kihallgatáson van :D de úgy vagyok vele, hogy egyszer kell rászánni ezt az 1-2 órát, de legalább minkettőnknek kellemes és biztosított lesz a szerződöttségünk. van jópár tényleg olyan kérdésem, amit majd biztos megmosolyog, hogy még ez is érdekel alapon? de ha már az első percekben ilyenre nem képes, hogy informálódjak, akkor felmerül a kérdés, hogy megéri e egyáltalán vele szerződni ugyebár.

2014. aug. 24. 03:02
 4/5 kiad-lak ***** válasza:

Csak röviden:

-szerződni csak írásban

-átalánydíj soha

-csak tulajdonostól, azaz ellenőrizd a tulajdoni lapot! Át is verhetnek.

-Szerződés mellé részletes leltár kell.



2-es pontatlan volt. Nem az ingatlanosoktól kell félni, hanem aki annak adja ki magát. Ezek címlistát árulnak 6-7000-ért amit a netről ollóznak össze.

("- ingatlanosokkal ne próbálkozz." Helyesebben hirdetésárusokkal ne.Ingatlanos ingyen lesz.)

2014. aug. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem is gondoltam szerencsére cím vagy ingatlanközvetítéssel kapcsolatos dolgokra :D kizárólag természetes magánszemély jöhet szóba, lehetőleg családdal stb.
2014. aug. 24. 21:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!