Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért szokták kikötni, hogy...

Miért szokták kikötni, hogy csak és kizárólag ennek és annak adják ki az albérletet?

Figyelt kérdés
2014. máj. 1. 12:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mire gondolsz? Névre a szerződésben, vagy olyasmikre mint gyermektelen pár, egyedülálló, háziállat nem hozható?
2014. máj. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Pl. egyetemistáknak, fiatal párnak, kisgyermekes családnak, egyedülálló lánynak.
2014. máj. 1. 12:37
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert a kiadónak vannak elképzelései arról, milyen emberekkel járhatja meg legkevésbé. Csak éppen sokszor az ideálisnak látszó is megléphet, rombolhat, stb.
2014. máj. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi.


Nekem mondjuk nem jutna eszembe ezt meghatározni, úgy értem, a lényeg, hogy fizessen, aki ott lakik, meg ne szegjen szerződést. Ezzel az erővel azt is kiírhatnák, hogy jogásznak nem adják ki, mert a végén keres valami kibúvót vagy lenyúlja a lakást.


Ez nem diszkrimináció? Lehet ilyet egyáltalán, ilyen nyíltan művelni?

2014. máj. 1. 12:42
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem feltétlenül ennyire szigorú kikötés. Egyetemistáknak sokszor adnak ki úgy lakást, hogy többen egy lakásban, olyat is láttam hogy többen egy szobában, mint a koliban, a bútorozás is ennek megfelelő volt. Nyilván ez a lakás mást nem is érdekelne. A többi meghatározás is vonatkozhat a méretre (fiatal párnak egy szoba, kisgyerekesnek kettő stb). És nyilván van aki azt gondolja hogy egy kisgyerekes család jobban lelakná a lakást, ami azért nem alaptalan feltételezés (a saját gyerekeimből kiindulva... láttam én már banánt a plafonon, szétszórt virágföldet, eláztatott fürdőszobát, összefirkált bútorokat, kikapirgált vakolatot...).
2014. máj. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
Miért lenne diszkrimináció? Azt is az ember maga határozza meg, pl kivel barátkozik.
2014. máj. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Néha eléggé kellemetlenek ezek a kikötések. Pl mikor azt gondolják hogy majd a lányok milyen rendszeretőek, csendesek, és nyugisak lesznek, és még kevesebbet is kérnek tőlük...holott kolisként láttam olyan lányos szobákat mint egy kutyaól.


Egyetemistákat meg adott esetben könnyebb kitenni, ha valami gond van, és egy jó lakásban kb azonnal találnak mást a helyére, míg mondjuk nem egy történet van, hogy a kisgyerekes anyukáék nem fizetnek, a tulaj meg fizetheti helyettük a számlákat, kvázi eltartva egy családot.


Nekem lenne lakásom, akkor azért én is megválogatnám hogy kik lakjanak benne.

2014. máj. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

De, ez kőkemény diszkrimináció, kedves kérdező!

Szaladj is gyorsan az ombudsmanhoz, s jelentsd fel a csúnya diszkrimináló tulajokat, hogy elképzeléseik vannak a jövendő bérlőikről, és nem adják ki az első jöttmentnek a több tízmilliót érő ingatlanjukat.

Gondolom ha neked lenne kiadó lakásod, te akár a hajléktalanszállóról is válogatnál lakókat, a lényeg, az első havi bérleti díjat le tudják rakni.

2014. máj. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ha lenne saját lakásom, akkor én magam laknék benne. Csak elgondolkodtam azon, hogy mi van, ha mondjuk egyedülálló fiatalemberként igyekeznék bérelhető, egész lakást találni - azaz nem szobát. De ha mégis kiadnék egy lakást, akkor sem ezen kritériumok alapján válogatnék, hanem mondjuk a beszédstílusa alapján. Olyan van ugyanis, hogy valaki nem szimpatikus, és ezért nem bízom benne, de kár lenne az összes kék szemű jelöltet kiszűrni, csak azért, mert én a barnát szeretem.
2014. máj. 1. 19:21
 10/17 kovpet ***** válasza:
49%
Ha lenne rendes jogi szabályozás, akkor erre nem lenne szükség. De a jelen helyzetben mindenki próbálja bebiztosítani magát, ahogy tudja.
2014. máj. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!