Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tőlünk nyugatabbra miért...

Tőlünk nyugatabbra miért lakik az emberek nagy többsége albérletben?

Figyelt kérdés
Mert ott tulajdonképpen semmit sem csinálhatsz, semmit sem alakíthatsz át. Még egy szög beveréséhez is a tulaj engedélyét kell kérni. Ezek szerint az ottani embereknek megfelel bármilyen ízléssel berendezett lakás? Csak legyen meg a négy fal és kész, ennyi. Többre nincs igényük, vagy ott lehet alakítani a lakásokon.

2012. aug. 15. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert ott szorult némi pénzügyi kultúra az emberekbe. Akinek kilóg a hátsója a gatyából, az ne álmodozzon arról, hogy 25 évesen csak saját lakásban lehet élni, és ne adósodjon el 30 évre.
2012. aug. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ebben igazad van.


De én most arról beszéltem, hogy ott semmit sem csinálhatsz. Ezt hogy lehet megszokni? Mert a saját házadban azt csinálsz amit akarsz, az albérletet meg úgy kell hagyni ahogy kivetted.


Én biztos rosszul vagyok összerakva, de nekem elképzelhetetlen, hogy mindenhez engedélyt kérjek. Amit vagy megkapok, vagy nem.

2012. aug. 15. 13:30
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi itthon is bérlakásban lakunk. Rengeteg előnye van a saját lakással szemben. Egyrészt nyugodtan lehet alakítani a lakást, csak egyeztetni kell előre. ha lakást bérelsz, azt kedved szerint berendezheted, miért ne tehetnéd. Hozzáállás kérdése. Mondjuk ritka az olyan, mint ahol mi lakunk, ugyanis az építtető nem adta el a lakásokat, hanem bérházként üzemelteti a házat.


Ha bármilyen változás áll be az életben (ami azért gyakorta történik) például új munka máshol, gyerek születik, több gyerek születik, majd ahogy felnőnek, elköltöznek, ezek a helyzetek mind-mind más típusú lakást igényelnek. A váltás sokkal egyszerűbb, nem kell az adás-vétellel szarakodni (ráadásul kettővel, lehetőleg egyszerre), csak váltok, és kész. Hitelproblémánk sincs, mert egyszerűen nincs hitelünk.


Ha a tőkédet nem költöd el egy lakásra, hanem hagyod kamatozni, sokkal több pénzed marad bármilyen időtávon. Csinálj rá egy excel-t, meg fogsz lepődni.

2012. aug. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3.


Pont ez a baj, amit te is írtál, hogy az ilyen bérház nagyon ritka. Főleg Magyarországon. Ezekkel semmit probléma. Csak én inkább olyanokról tudok, ahol semmit sem lehet csinálni. Semmit sem engednek meg a tulajok.

2012. aug. 15. 14:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Én ezt nem tapasztaltam. Egy normális tulajjal bármit meg lehet beszélni.
2012. aug. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A tulajnak is érdeke, hogy a bérlő jól érezze magát, és sokáig maradjon. Hozzáállás kérdése az egész. Na meg egy jó szerződésé!

Mi is béreltünk lakást magánszemélytől, mielőtt a bérházba költöztünk. Normálisan, nyugodtan meg kell beszélni mindent, és nincs gond.

2012. aug. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én még olyan főbérlővel nem találkoztam akitől még egy szög beverésére is engedély kell,pedig most lakunk a 2.albérletben.

Átalakítani meg minek akarnám más lakását?Feccöljek bele százezreket egy olyan lakásba ami nem az enyém?Egyébként van olyan tulaj aki ezt is engedélyezi,főleg ha az ő terveivel is egybevág.

Mi soha nem bútorozott albérletet veszünk ki,hanem a saját cuccainkat visszük,már csak gáztűzhely nincs saját,de az felesleges is,hiszen mindenhol van a bérleményekben.

Másrészt albérletnél is lehet keresni olyat ami megfelel az igényeidnek,csak nyilván ez tovább tart.

2012. aug. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a normális tulaj azért örül, ha a bérlő csinosítgatja a lakást. én nem egy szög beverésén csapok patáliát, az tuti. felőlem át is festheti, ha előtte megmutatja, h milyen színre, stb.

a berendezés adott, de át is lehet rendezni, ha az neki úgy kényelmesebb.


a legjobban eddig az bosszantott, mikor lelépett, és mocskot hagyott maga után valaki. pl nem takarított ki legalább egy alap szinten, és ne hagyta volna ott a lomjait.

volt amikor egy egész napom ráment a ganézásra miután kiköltözött a bérlő. végülis fizetett rendesen, de nem a takarítónője vagyok.

2012. aug. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!