Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Határozatlan idejű szerződésné...

Határozatlan idejű szerződésnél kérhetem hogy írjuk bele, hogy minimum 1 hónappal előre szóljon ha mennem kell?

Figyelt kérdés
A főbérlő határozatlan idejű szerződést akar. Kérhetem hogy ezt írjuk bele? Vagy nincs értelme belelirni.?

tegnap 08:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy látom,hogy ezt a ptk szabályozza (keresési kifejezés: bérleti szerződés felmondási idő ptk):


"A Ptk. rendelkezései értelmében a határozatlan idejű bérleti szerződés tartós jogviszonynak minősül, és bármelyik fél rendes felmondással megszüntetheti az érintett hónap 15. napjáig átadott írásbeli nyilatkozatban, a következő hónap végére szólóan."


Szóval ha nincs beleírva semmi a felmondási időről, akkor van kb másfél hónapod. De én eddig minden szerződésbe beleírtam az egy hónapot, amit tulajként kötöttem, és nekem is mindig egy hónap volt bérlőként.

tegnap 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagy eséllyel eleve benne lesz. Ha kitenne neki is kell szólni meg ha te mennél neked is
tegnap 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A “felmondási idő” mindkét félre vonatkozik. Azaz ha ő mondja fel a szerződést, akkor is ott lakhatsz a felmondási idő végéig, ami általában 30 vagy 60 nap. Jelezheted neki, hogy szerinted véletlenül kimaradt a szövegből a felmondási idő rögzítése, ez őt is ugyanúgy védi, hogy Te se hagyhasd faképnél egy nap alatt, úgyhogy érdeke beleírni.
tegnap 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!