Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Titeket nem aggaszt albérlőkén...

Titeket nem aggaszt albérlőként, hogy lehet rengeteg idegennek van kulcsa a lakáshoz és nincsenek biztonságban a cuccaitok?

Figyelt kérdés
Elég ritka hogy a tulajdonos minden albérlő után zárat cserél, ergo ha valaki anno másoltatott kulcsot siman lehet kulcsa a lakáshoz.
tegnapelőtt 22:49
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Senki nem gátol meg benne, hogy te kicseréld a zárat és abból adjál kulcsot a tulajdonosnak.
tegnapelőtt 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A tulajdonosok többsége ahhoz se járul hozza, hogy egy szöget verj a falba, szerinted majd a zárat engedik ?? XDd
tegnapelőtt 23:20
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
#2 Igen, engedik kicserélni a zárat ha nem nekik kell fizetni és adsz kulcsot nekik is. A lakást is kifestheted nyugodtan a saját költségedre, nem fognak tiltakozni. Ha megmondod, hogy a falat visszaállítod eredeti formájába akkor általában az se zavarja a tulajdonost ha valamit beleteszel. Ilyesmiket azért nem engednek, mert a bérlő elvárja, hogy a tulajdonos fizesse (neki kellene, szóval jogosan) és nem akarnak rá költeni.
tegnapelőtt 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2 évet laktam albérletbe és soha nem volt gond. Lehet hogy volt aki lemásolta a kulcsot korábban de aki be akar törni az kulcs nélkül is bejut.
tegnap 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
Retesz vagy rigli.
tegnap 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

#5: Az csak akkor jó, ha otthon van.


Én lecseréltetném a zárat és nem is adnék a tulajnak, minek az neki? Elvégre nem mehet be, ha nem vagyok otthon, akkor meg beengedem. Ha szóvá tenné, hogy lecseréltem, akkor rákérdeznék, hogy honnét tudja? Csak nem be akart menni?

tegnap 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
15e ft egy kis beltéri kamera, mindig bekapcsolom ha elmegyek otthonról. Mozgásra/hangra küldi az üzeneteket
tegnap 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bérlőnek a zárcserét megtiltani nem lehet, hisz ő van birtokon belül, ezért fizet. Ha a szerződésben tiltják, akkor is érvénytelen az a pont.


Kulcsot természetesen nem kell adni a bérbeadónak, hisz (mégegyszer) a bérlő van birtokon belül, ő rendelkezik a birtokjoggal.


A bérbeadó, amikor kiadja az ingatlanát valakinek, akkor ezzel lemond a birtokjogáról a szerződés végéig.


Jogi alapismeretek. :)

tegnap 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem aggaszt. Lecseréltem a zárat. Benne van a szerződésben is. A velem egyeztetett időpontban jön a tulaj, én engedem be.
ma 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lecseréled a zárat, adsz egy kulcsot a tulajnak és ennyi.
ma 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!