Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ingatlanközvetítő esetén,...

Ingatlanközvetítő esetén, hogy megy a papírozás része?

Figyelt kérdés

Sok albérletben laktam már, de mindig magánszemélyen keresztül. Most találtam egy albérletet, amit úgy néztem meg, hogy még lakja a jelenlegi bérlő, az ingatlanközvetítővel csak telefonon beszéltem.

Ingatlan.com- szerint amúgy 7 éve hirdet, szóval nem hiszem, hogy hanta volna, mellette hirdet vagy 20 eladó lakást 20 kiadót.


Azt mondta, hogy szerződéskötéskor 2 havi kaucio, beköltözéskor pedig a bérlet ára.


Ilyenkor jelen se kell lennie a tulajdonosnak és én a közvetítő által szerződök vele? Kérdeztem, hogy lehet-e utalni a kauciot azt mondta neki jó utalva meg kp-ban is.


tegnap 22:09
 1/2 anonim válasza:
Gyanús, nem sok tulaj van akit nem érdekel h ki lakja a lakását és teljes mértékben rábízza az ingatlanosára. Legalább egyszer azért a tulaj is szokott talalkozni a lehetséges bérlővel. Sok a csaló, vigyázni kell.
ma 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha külföldi a tulaj vagy messze lakik, akadályoztatott (pl. akár egészségügyileg, akár mert sokat utazik), akkor ez elég bevett megoldás, hogy egy vállalkozót vagy céget bíz meg a lakása kiadásának minden intézni valójával - valószínűleg jutalékért. És van olyan is, akinek sok-sok kiadó ingatlanja van, azért nem személyesen foglalkozik vele. Kérdezz ezekre rá, mielőtt mégy, (ahogy a szerződést is kérd el előre átolvasni) és informálódj, hogy kié a lakás, mi miért van így és biztos válaszol.
ma 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!