Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha első autót szeretnék...

Ha első autót szeretnék vásárolni az alábbi feltételek szerint,mekkora összeggel kell számolnom kb a papirozasra, biztosításra?

Figyelt kérdés

Próbáltam kalkulátoron megnézni,de csak olyat találtam,ahol már egy konkrét autó összes adatara szükségem lenne,így elakadtam.

Szóval valaki tudna segíteni,hogy friss jogosítvánnyal, belvárosi (Bp) címmel kb milyen összeggel kell számolnom,egy 2009-es 5 ajtós ,magyar papíros és rendszámos, használt VW golf 1.4-es benzines motor esetén?

Az eredetvizsga 17.500,eddig jutottam,meg hogy a vagyonszerzési illeték kb 40.000 HUF. Ezen kívül "csak" a kötelező biztosítással kell számolnom,vagy van még más is? Nem annyira értek hozzá sajnos,mivel első autó lesz. Azt tudom,hogy első jogsival ,belvárosi címmel elég húzós kotelezore számíthatok,na de tudja valaki,hogy mit takar,az a húzós? 😅 Ha kb 2 milliós autót szeretnék,mennyi lesz a vége papirozassal együtt?

Köszönöm szépen!


aug. 27. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Autó vétel után szinte biztos rá kell költeni szervizre 300 ezer ft-t, ez így a minimum. Persze lehet kivétel, van olyan is aki mindent megcsinál eladás előtt, de 1% körül belül. Fél millióval nyugodtan számolhatsz ha jó állapotú autót veszel, ha nem, akkor akár többel is simán. A biztosítás 100-200 ezer ft között lesz egy évre. Ez így a realitás. Ha valaki mást mond az vagy bontószökevénnyel jár vagy abban az 1%-ban van, amit írtam.
aug. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen,azzal azért számolok,hogy kell majd rá költeni,ez nem is lesz gond. Csak elsősorban arra lennék kíváncsi,hogy mennyinek kell a zsebemben lennie,ha 2 millió az autó,a vásárlás pillanatában
aug. 27. 13:50
 3/6 anonim ***** válasza:
#2 Mint írtam, ha normál állapotú, akkor elég fél millió ft. Ha belenyúlsz egy motorhibásba akkor akár milliók is lehetnek. Át kell nézetni rendesen szerelővel és akkor fél millióból megúszhatod.
aug. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerelő lesz velem,olyan műszeres,aki átvizsgálja még a festékvastagsagot is. Viszont ha szerelni kell bármit is,az ugye már vásárlás utáni kiadás,azt nem azonnal kell fizetnem.. csak azért érdekel,mennyi kell ott helyben,mert most kb pont az autó ára van még,meg + 200k,amit a biztosításra,papirozasra tudnék költeni. és nagyon tetszik az az autó, félek,hogy elviszik. Jövő hónapban viszont hozzajutok még egy nagyobb összeghez,ami fedezné az esetleges további kiadásokat.
aug. 27. 14:53
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 Ott helyben csak a vételárat fizeted, megkötöd online a biztosítást és van 60 napod befizetni, szóval az sem egyből fizetendő. Aztán 15 napod van átiratni, szóval azt sem azonnal fizeted. Ha ezek megvannak akkor már csak szervizelés van.
aug. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm!:)
aug. 27. 17:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!