Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az RBNB-sek kapzsisága miatt...

Az RBNB-sek kapzsisága miatt szenved sok belvárosi lakos, te tiltanád az RBNB-t?

Figyelt kérdés
Egy 40 lakást tulajdonló RBNB-s szerint 30%-al hoz többet egy RBNB lakás mintha hosszútávú albérletbe lenne kiadva, ő mégis inkább RBNB-zik ahogy a többi RBNB lakáskiadó. Azért a 30%-al több bevételért képesek mások nyugalmát tönkretenni. Mi ez ha nem kapzsiság? Te tiltanád az RBNB-t?

szept. 15. 20:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
49%

te nem élsz egy olyan házban ahol RBNB lakások vannak


Én olyanban lakom. És bevallom, fogalma sincs, mikor van benne éppen bérlő, mikor nincs. Ellenben a szomszédunk egy alkoholista barom, aki egész nap dorbézol. Hát akkor már jobb lenne az ő helyén is egy Airbnb.

szept. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%
Az airbnb odáig fajult Budapest belvárosában, hogy egy hotelszoba olcsóbb, mint egy pár négyzetméteres lyuk. Pedig az lenne a lényege, hogy olcsón lehessen megszállni. Amúgy aki nyaralni megy az szálljon meg hotelekben, ne lakásokban. Aki meg vendeglátásból akar megélni az nyisson egy vendégházat
szept. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
27%
12, na, ez nem igaz. Én pont azért válaszottam az Airbnb-t, mert 20 alatt tökéletes szállást kapok, ellentétben a panziókkal, ahol egész éjjel ukrán melósok randalíroztak 40ezerért, vagy a szállodákkal, ahol 40-ért sajna átalában a tisztaság felejtős...
szept. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
49%

"Amúgy aki nyaralni megy az szálljon meg hotelekben, ne lakásokban."


Ez úgy, ahogy van, hülyeség! Ha nyaralok, nem akarok csak egy szobában lenni, nem akarom, hogy bárki is bejárkáljon oda, nem akarom, hogy valaki is lássa, beágyaztam-e, szét vannak-e esetleg a ruhaim, fehérnemüm, nem akarom, hogy gond legyen, ha a szálláson eszem, fözök egy teát, hanem normális életmódot akarok a nyaralás alatt is.

A szálloda számomra elfogadhatatlan hely, gyakorlatilag nincs nagánszférám, be vagyok korlátozva gyakorlatilag mindenben.


Éppen ezért MINDIG lakást veszek ki, mert nekem úgy sokkal kényelmesebb.


Arra meg végképp nem akarok kitérni, egy családnak egy-két gyerekkel miért jobb egy lakás, mint egy szállodai szoba.


És a legtöbb airbnb-t nem olyanok veszik ki, akiknem a részegen töltött idöszak a lényeg, csak egypár idióta azt a néhányat veszi észre, márcsak azért is, mert a többi nem feltünö!)

szept. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

14# Szállodában ki teszed a ne zavarjanak/nem kérek takarítást cetlit és kutya nem fog bemenni a szobádba. A szobádba azt eszel amit akarsz és úgy hagyod ahogy akarod. Szállodában is van olyan szoba, vagy apartman ahol van mindenféle konyhaeszköz, süthetsz, főzhetsz stb.


Az Airbnb-n túl is van magán lakás és szobakiadás, csak éppen nem nagyüzemi szinten és nem egy harmadik félen keresztül.

szept. 16. 10:12
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

15-ös: régebben voltam szállodában, nekem egyáltalán nem felelt meg.

Az airbnb rendszer igen.

szept. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
51%

Az Airbnb-n túl is van magán lakás és szobakiadás


És neked nem tök mindegy, hogy én honlapon keresztül foglalok vagy telefonon beszélem meg a tulajjal?

szept. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező, nem vagy túl okos, ugye?

Menj fel az airbnb oldalára, keress egy random lakást, aztán beszéljünk a kapzsiságról. A többség jobban járna, ha kiadná a lakást hosszútávon, mert turista nincs az év minden időszakában. Sőt, a legforgalmasabb időszakban, nyáron sem bérlik a lakásokat minden napra, ennél jóval alacsonyabb a kihasználtság.

szept. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
18# Az ATV-n nyilatkozott egy ipse akinek 40 lakása van airbnb-nek kiadva és szerinte 30%-al hoz többet mint ah oszútávú kiadás. Budapestre egész évben jönnek a buli turisták. Egy Airbnb lakás egy éjszakára sokkal többe kerül mint egy hosszútávú albérlet egy éjszakája. Nem vagy túl okos ugye?
szept. 16. 11:34
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
mondm, nézz rá egy random lakásra. Amit kiadnak 8-10napra/hó, az már jó. Ez kevesebb bevétel, minha kiadná tartósan. De gyűlöld őket ész nélkül, hajrá.
szept. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!