Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek 2024-ben mennyi...

Nadina1900 kérdése:

Szerintetek 2024-ben mennyi pénz szükséges, hogy egy albérletben kényelmesen eléldegéljen 2 fiatal felnőtt?

Figyelt kérdés
Jövőhéten költözünk az első közös albérletünkbe a párommal, mindketten dolgozunk. Én még 25 év alatti vagyok, szji mentes. Párom elmúlt már 25 éves. Mindketten kapunk szép kártyát, párom havonta, én három havonta. Valamint boltba dolgozom így van csekély kedvezményem is, valamint minden hónapba egy szintén csekély összeg multipay kártyára a cég által. Nagyvárosba költözünk, egész pontosan Pécsre. 130+ rezsi az albérlet (közös költség 10k, alacsony volt az előző bérlőknek a rezsi) és két havi kaukciót kell fizetni. Szerencsére bútorozott és a családtól is sok segítséget kapunk a maradék holmik beszerzésében. Mégis tartok tőle, hogy anyagilag nehézkesen fogunk kijönni. Nem feltétlenül megnyugtatásra vágyom, csak kíváncsi vagyok, szerintetek mennyi az annyi? Mi az-az összeg, amit ha ketten megkerestek kényelmesen kijöttök+tudtok mellette kicsit kikapcsolódni néhanapján kettesben, barátokkal és akár beülni egy étterembe néha.

#fizetés #albérlet #kényelmes megélhetés
aug. 27. 17:37
 1/8 anonim válasza:
71%
Nagyon sok mindentől függ, pl. mennyi konkrétan a lakás (rezsivel együtt), van-e más hiteletek, mire akartok költeni, min tudtok spórolni... én azt gondolom, hogy fejenként nettó 400-500 ezer körül van az, amikor azt lehet mondani, hogy ez már kényelmes. Az alatt is lehet létezni persze, de azt nem lehet "kényelmesen kijöttöknek" nevezni.
aug. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1 főre nekem 120-180000 között mozog a havi fenntartásom, ebből 20-25000 a kutya. Ebbe benne vannak a háztartási dolgok is pl mosópor.

Heti átlag 2x eszek menüket a munkahelyen, heti 1x biztosan rendelek kaját, alapvetően főzök. És tejfehérje mentesen kell élnem!!!

Ha valahova menni szeretnék mozi, étterem stb. az nincs benne ebbe.

Az ingás azért is van, mert nem kell minden hónapban mindig mindent vennem.

aug. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jelenleg egyedül élek, saját lakásban, de kb így jövök ki:

Rezsi telefonostól, internetestől mindenestől kb 70.000

A kajám szigorúan kiszámolt étrend, havi max 90000

Munkaba járás 19000


Szórakozásra, utazásra, havi 50000ret tartok, ha kocsúszok belőle leállok, ha valami drágábbat gondolok ki, gyűjtögetek.

aug. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szóval a lakás mindennel olyan 170.000 körül van.

Kaja gondolom megint olyan 150 körül. Szóval a kötelező kerekítve 350 körül mozog.

Nekem a minimum 500 lenne ilyen feltételek mellett, és még akkor sem élünk nagylabon, hanem csak elvagyunk. Ha félre is akarunk tenni ahhoz azért már 600-700 kell.

aug. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem akartok félretenni semmire, nyugdijra, saját lakásra sem akkor kb netto 700 elég kell legyen és abban benne van évi 1 utazás, rendszeres sport de pl kajarendelés nincs.



Bár szerintem az a legokosabb ha valaki a teljes szja kedvezményét beteszi egy nyugdíjalapba és anélkül él. Mert nem lehet elég korán elkezdeni

aug. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
55%
Havi netto 500-600 kozott mozog :)
aug. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Extra költéssel együtt és egészséges étrenddel általában k.b. 190-ezret költök 1 hónapban, efelett spórolok. Ugyebár 65-E nektek az albérlet, viszont nálunk alapból alacsony a rezsi és nem fűtünk. Csapjunk hozzá biztonságból 15-ezret. Tehát kijön 270-E fejenként.
szept. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7+

Ebben nekem van néhány ételrendelés, egyszer vagy kétszer mozi, egyszer bulizás, koncertek, könyvek, utazások v.m. bérlettel és 50% kedvezménnyel.

szept. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!