Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyibe kerül egy bérleti...

Mennyibe kerül egy bérleti szerződés és ki fizeti? Mit írjunk bele?

Figyelt kérdés

Ki szeretnénk adni a lakásunkat, de mindenképp szerződéssel és kiköltözési nyilatkozattal (vagy mi a neve)

Ennek manapság mennyi az ügyvédi díja? Az albérlet 120e ft lenne, plusz 20e a garázs (társasház és egy garázssori garázs, vagyis nem egybetartozók egyébként, lehet, nem is kell a garázs a bérlőnek, akkor külön lesz kiadva - ezt csak azért írom le, hogy nem lehúzás)


A szerződés mind a két felet védené, pl. 2 hónappal előre kell jelezze a kiköltözést, de nekünk is 2 hónappal előre kell jeleznünk, ha költözni kell, vagy emelni szeretnénk a bérleti díjat. Ezért is merült fel bennem, hogy felesben kellene fizetni. Persze ha nem nagy tétel, akkor ezzel nem fogok foglalkozni, de fogalmam nincs mennyibe van egy ilyen.


Esetleg ötletek, tippek, hogy miket érdemes beleírni?


aug. 24. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kiköltözése nyilatkozatot közjegyző készíti, kb 50-60 ezer forint.
aug. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A szerződés nem kötelező. Ha a tulaj nem akarja, de az albérlő mindenképp akarja, akkor kilehet vele fizettetni. De ha viszont alap a szerződés a tulaj részéről is, akkor a tulaj fizeti
aug. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
oké, de ha én fizetem, akkor csak az én érdekem védi. Ha felezünk, akkor mindkettőnkét. Így lenne logikus.
aug. 24. 22:15
 4/8 anonim ***** válasza:
Minek Írna alá bárki olyan szerződést, ami csak a másik felet védi, őt meg nem. Értem én hogy úgy lenne logikus, de a dolgok általában nem a logikát követik az életben 😁
aug. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ezért lenne korrekt felesben, szerintem. A kiköltözésit nyilván én fizetem, az engem véd, de maga a bérleti az mind a két felet. Vagyis én alapvetően olyant szeretnék
aug. 24. 22:28
 6/8 anonim ***** válasza:

Miket érdemes bele írni:

Havi 1 alkalommal előre egyeztetett időpontban megnèzheted a lakást.

2. Tudom rohadt hülyeségnek hangzik, de hallgass rám. 1 nm ne adj ki! Pl: 55 nm a lakás, akkor csak 54 nm adj ki, az ügyvéd tudni fogja. Ez arra jó ha ne adj isten nem fizetne, betudsz menni a lakásba, mert máskülönben a lábad sem teheted be.

3. Tetelesen mi van a házban. Pl LG mikro, 4 db IKEA szék, XY konyhabutor.

4. Ha elromlik valami, kinek a felelőssége fizetni. Pl bojler. Azért azt illik neked, és nem az alberlonek.

5. Kaució visszajár amennyiben ugyanolyan állapotban adják vissza a lakást mint ahogy kiadtad.(szerződéskotes napján mindent fotozzatok, órákat is, bútort)

6. Rezsi. Mindig elküldod nekik a számlát, és az alapján fizetnek neked (!) nem iratod a nevükre véletlen sem. Te fizesd, csak mutasd meg nekik hogy ennyit kell fizetni, így tiszta lesz mindenkinek. Felmondási idő. Pl 60 nap.

7. Dohányzás nem megengedett

KB ezek a legfontosabbak.

A többiek majd meg írnak ami eszükbe jut.

A szerződés kb 50. 000 körül van.

aug. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm.

Amúgy, ha szerződést én írok, tanúzzuk, az is lehet a közjegyzői kiköltözési alapja, vagy mindenképp ügyvédi papír kell? tulajdonképp simán meg tudom írni én is, ahogy elnéztem a példákat

aug. 24. 23:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Megtudod a szerződést persze, millió minta van. De a kikoltozesi nyilatkozatot nem.
aug. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!