Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért olcsóbb vagy 50 ezer Ft...

Kedves Vezető kérdése:

Miért olcsóbb vagy 50 ezer Ft al egy Nőnek egy albérlet ?

Figyelt kérdés
És most nem arról beszélek, amikor ingyen is kapnak, valamiért cserébe.

aug. 10. 19:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*Elég sok csoportban benne vagyok, nyár eleje óta keresek, és ezt IS látom a sok Airbnb, stb túlárazott fos mellett.
aug. 10. 19:10
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
Szerinted miért van ez a sok transz, az olcsóbb albérlet miatt.
aug. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Honnan veszed, hogy így lenne?

A lakásokat meghirdetik már a bérleti díjjal együtt. Amikor még enm tudják ki lesz a bérlője.

Amit te állítasz az azt jelentené, hogy meghirdetik 200 ezerért, majd ha egy nő jön akkor engednek belőle 50 ezret, vagy fordítva, ez lenne a nőnek és ha férfi jelentkezik azzal meg közölnék, hogy 'jaj, bocsi, neked 250 ezer'.

aug. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
11%
Mert "máshogy" is "fizetnek"
aug. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3, Onnan veszem, hogy veled ellentétben ezeket látom hónapok óta a 50 ezer/szoba rezsivel együtt/ 100 ezer/lakás kategóriában


"Egyetemista lánynak"

"Hölgy részére"

aug. 10. 19:52
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Hát most vagy jobban megbíznak a női bérlőkben, hogy pl. háziasabbak, vagy csak könnyebb őket kirakni, mert gyengébbek... illetve tényleg nők, lányok keresnek maguk mellé még egy lakótársat, és lehet, kevésbé lehúzósan. Vagy pont kisebb a szoba vagy többen laknak együtt... stb.

Vagy persze valami másfajta fizetséget várnak ezek a kiadók. De szerintem ilyenbe elég kevesen szeretnének belemenni, elég kiszolgáltatott helyzet lenne.

Egyébként ha vigasztal, a nők kevesebbet keresnek, mint a férfiak (ugyanazokban a beosztásokban vizsgálva).

aug. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
soha nem adtam ki olcsóbban senkinek albérletet, még rokonnak sem. Cserébe viszont félévente látom őket, ha látom egyáltalán.
aug. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
16%

#6 "Egyébként ha vigasztal, a nők kevesebbet keresnek, mint a férfiak (ugyanazokban a beosztásokban vizsgálva)."

Ez nem igaz. Ez egy nyugatról átvett propaganda szöveg, de nálunk ilyen nem létezik. Ugyanolyan munkáért, ugyanolyan beosztásban pont ugyanannyit keresnek a nők, mint a férfiak. Nálunk.

aug. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
aug. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
44%

#9

1. ha válaszolsz valakinek/valamire akkor jelezd is ezt, ne csak bedobj egy random linket! A kérdéshez nem kapcsolható a linked megjegyzés nélkül, ez nem telefonbeszélgetés ahol az egyik mond valamit amire egyértelmű, hogy a másik válasza neki szól!

2. ha már beteszel egy linket akkor nézd meg mi van rajta!

3. pont nem az van a linken amiről szó volt, nem "a nők kevesebbet keresnek, mint a férfiak (ugyanazokban a beosztásokban vizsgálva)." van itt felmérve, hanem összességében nézik a nők és férfiak keresetének viszonyát. Oda is van írva az oldalra:

"A nők és a férfiak keresetében megmutatkozó különbség mögött nem kizárólag az egyenlő bánásmód megsértése állhat, hanem a foglalkoztatási jellemzők eltérései is meghúzódnak, többek között a foglalkozás jellege, a munkáltató ágazata, az életkor, a legmagasabb befejezett iskolai végzettség, a munkatapasztalat hossza és a teljesített munkaóra szerinti összetétel eltérései is. A diszkrimináció tényének mérésére nincs általánosan elfogadott statisztikai módszer se a hazai, se a nemzetközi gyakorlatban, ezért aggregált, a különböző tényezők együttes hatását kifejező mutatót használunk. A hazai gyakorlatban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók havi bruttó átlagkeresete alapján számított nemek közötti százalékos különbség mérése a legelterjedtebb."

Pont emiatt lehet nyomni ezt az ostoba propagandát, mert nem nézitek meg, hogy mi van valójában mérve. Nő vagyok, több, mint 30 éve végeztem mérnökként, nem egy helyen dolgoztam, már nem is mérnők vagyok, más szakmában dolgozom és soha, egy helyem sem kerestem én sem, a kolléganőim másképpen, mint az ottani férfiak.

Az viszonyt tény, hogy amikor egyedi szerződéseket kötnek a munkavállalókkal, ott lehet nagy is a különbség hasonló beosztások között. A legelső munkahelyemen próbaidő után másfélszer akkora volt a fizetésem, mint a már évek óta ott dolgozó "kvázi" főnökömé, aki a főnök helyettese volt annak távollétében, mert a kezdőknek a cég hajlandó volt magasabb bért adni, mint amennyire megbecsülték a régebbi munkavállalóikat. Csak itt mindketten nők voltunk.

Ahogy az is tény, hogy ha külön megnéznek 1-1 céget és abban csak összeadják, átlagolják a nők és férfiak béreit, akkor a férfiak átlaga lesz magasabb, csak mindig mellé kell tenni, hogy a nők többen dolgoznak alacsonyabb fizetésű munkakörökben, a fizikai munkát végző és ezért többet keresők között pedig mindig sokkal több a férfi.

Ez az ami itt elmarad, pont az állítás lényege, az "ugyanazokban a beosztásokban vizsgálva", mert pont nem ezt vizsgálják.

aug. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!