Albérlet kiadásnál meg lehet kötni a szerződésben, hogy a javítási/szerelési munkákat nem finanszírozom? Gyakori ez?
Lètezik törvèny is, így ezzel ellentètes dolgot hiába fogalmazol bele úgyis semmis. De pontos dolgoknak utána kell járni.
Megaztán a bèrlő ezèrt is fizeti a bèrleti díjat többek között.
Tudod, nem fogja senki a rossz berendezèseidet javíttatni, vagy csináltatni.
Te hogy èreznèd magad, ha javíttathatnád más villamos hálózatát, több százezer forintos gázkazánhibát, vagy csordogáló csapokat újra kène cserèlnèd.
Egy bèrlő ezerszer jobban megtud tèged károsítani...ha akar.
HATÁROZOTTAN NEM!
Ha a bérlő megrongálva valamit, és azt javítani kell, akkor az mehet a kaucióból. De a lakást üzemképesen kell bérbe adni, és azt fenntartani. Ha valami elromlik, a bérbe adó kötelessége azt javíttatni.
Elvileg nem, mert a lakástörvény szerint a bérbeadás tárgya egy üzemelő lakás. Tehát a világításról (villanyhálózatról), ha az van benne, így az árban is benne van, neked kell gondoskodni.
De pl. a villanykörték pótlását ráterhelheted a bérlőre.
De adhatsz bérbe befejezetlen lakást, amit magának alakítgat a bérlő, és majd ő alakítja ki a világítást is, csak ugye más annak az ára akkor.:)
A megóvás a bérlőt terheli, de ez azt jelenti, nem rúgom ki az ajtót, nem fűtök be a parkettával, nem kenem be a falakat zsíros kenyérrel. Ha pl. rendeltetésszerű használat mellett elromlik vízmelegítő, tűzhely, mikró stb., az a bérbeadó sara.
Ha bútorozatlanul adta ki, csupasz falakat csak, akkor is a fűtésről, vízellátásról, áramról gondoskodnia kell. Ha a bérlő által hozott asztal lába kitörik, akkor az a bérlő gondja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!