Az albérleti szerződés megkötésekor milyen szempontokat érdemes figyelembe venni, hogy elkerüljük a későbbi kellemetlenségeket?
1: köszönöm!
2: legyszi írj a gyk üzemeltetőinek hogy zárják be az oldalt, hiszek létezik Google.
Nagyon erőltetik a közjegyzőt, de az pénzbe kerül és sokszor nem szükséges.
Legyen szabályozva a szerződésben hogy pontosan meddig kell fizetni, mit kell a bérlőnek fizetni, mikor és mennyivel lehet emelni a díjat és mik a felmondás feltételei mindkét fél felől. Nem árt belevenni a bérlőtől egy nyilatkozatot, hogy van hová mennie ha a bérbeadó felmondja a szerződést, nem hivatkozhat arra, hogy nem tud hova költözni 1 hónap múlva se! Esetleg benne lehet, hogy a felmondási idő letelte után a tulajdonos zárat cserélhet és a bérlő holmiját összeszedheti és tárolóba vitetheti - ahogy a másik oldalról, hogy a tulaj köteles megőrizni ezeket a cuccokat X hónapig, nem dobhatja a kukába.
Érdemes egy leltárt belevenni, hogy mik a részei a lakásnak amikkel a bérlőnek épen el kell tudnia számolni, hogy mi számít megfelelően átadott lakásnak, pl. hogy a bérlőnek kell-e kifestenie kiköltözéskor vagy sem. Nem árt beleírni, hogy a bérlő milyen költségeket kell vállaljon a lakásban és mi a tulajdonosé - mindig vita, hogy kinek kell fizetnie ha kiég egy izzó vagy elromlik a vízcsap, be kell-e engednie a szerelőt a bérlőnek és ki fizesse az éves felülvizsgálati költséget a fűtésnél.
Ahogy fontos leírni hogy mi a feltétele hogy a kauciót visszakapja a bérlő a végén.
A gyerekem több bérlakásban lakott már, soha nem volt gond, hogy nem volt közjegyző is a szerződéskötésben. Azonban egy rokonomnál a kaució visszaadása vitás kérdés volt és már itt is sokan írtak ki kérdést erről. Nem árt ha ez pontosan le van írva.
#8,
Névtelenūl hirdeti magát? Tipikus magyar gondolkodás és beszólás. 🙄
Persze az is sokat segített volna, ha elárulod, hogy bérlőként vagy bérbeadóként kívánsz szerződést kötni.
Én bérbeadó vagyok. A szerződéseket én írom meg (középiskolai végzettséggel). Sok szerződés van akár a neten is. Azokból lehet válogatni. Mindig minden szerződést úgy írok meg, hogy nekem legyen jó. Ami persze nem jelenti azt, hogy mindig mindenhez véresen ragaszkodom is. Pl.: a bérlő csak látogatókat fogadhat, aki ott alvásra nem jogosult. Ez minden szerződésben benne van. Ami persze nem azt jelenti nálam, hogy soha senki, de azért legyen már egy határ, és maga mellé ne költöztessen már be vagy két másikat.
Papíron minden engem véd.
Te elolvasod, ha gondod van, esetleg nem értesz benne valamit, akkor mondod, és megbeszéljük, elmagyarázom. Többször volt olyan is, hogy a bérlő kérésére kiegészítettük, vagy egyes részeket átírtunk benne.
Amúgy a legnagyobb figyelmet talán nem is a szerződéskötés övezi nálam, hanem az, hogy kiválasszam a megfelelő bérlőt. Alapfeltétel, hogy valamelyest megismerjem. Az sem baj, ha vannak közös ismerősi kapcsolatok (kisvárosban könnyű :)) Megpróbálom leinformálni az illetőt. Megtudni, hogy milyen anyagi, jövedelmi helyzetben van, stb. Az pedig az alap, hogy legyen szimpatikus részemre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!