Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyi az esélye, hogy 77...

Mennyi az esélye, hogy 77 éves kisnyugdíjas Édesanyám önkormányzati lakást kapjon? 80 ezer Ft lesz jövőre a nyugdíja és egyedülálló.

Figyelt kérdés
2023. dec. 20. 22:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Eddig hol lakott?
2023. dec. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jelenleg albérletben lakik amit én fizetek. De jó lenne, ha kaphatna önkormányzati lakást, mert a saját erejéből nem tudná az albérletet fizetni - ne adj Isten velem bármi történne.
2023. dec. 20. 23:00
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy tudom, hogy várólista van ilyen lakásokra.
2023. dec. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Miért nem megy Nyugdíjasházba? Igaz, ott van beugró 1-2 millió és ott önálló garzonja lehet.

Persze ez pénz kérdése. A néni oké, hogy jelenleg albérletben lakik, de mindig albérletben lakott? Mert, ha volt már ingatlana akkor nem nagyon fog kapni bérlakást.

2023. dec. 21. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Nyugdíjasházba a beugró sajnos nem 1-2 millió.

A nagynéném 2017-ben 4,5 milliót fizetett.

Az idősek otthonában is már több, mint havi 200-at kell fizetni.

2023. dec. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
5# Le vagyok maradva :)
2023. dec. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Van otthon beugró nélkül is, de 80ezer ft-os nyugdíj nem elég a havidíjnak. Párom nagymamája jelenleg havi 157ezer ft-ot fizet. Igaz, ez teljes ellátást jelent, napi 3szori étkezéssel+vmi uzsonnát is szoktak emellett kapni. Mosás is van benne. Gyógyszerei nincsenek benne. Beugrót nem kellett fizetnie, de 3-an vannak 1szobában. És ez az olcsóbb otthonok közül való, amikor körbenéztünk. Inkább a rendszeres támogatás helyett vhogy saját fedelet kéne biztisitani a feje felé. 30 nm-es kis garzon is elég lenne a néninek, és nem Budapest belvárosában kell nézelődni. (Tudom, mi idegenként "nagyon okosak" vagyunk, nem ismerve a részleteket.) Itt sajnos a fő gond a néni alacsony nyugdíja.
2023. dec. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahol édesanyád él, az ottani önkormányzat szociális osztályán érdeklődj. Igen kicsi az esélye, hogy adjanak lakást, de nem 0.
2023. dec. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hasznosak voltatok, köszönöm szépen Édesanyám nevében is Mindenkinek! 😊
2023. dec. 21. 12:53
 10/10 anonim ***** válasza:
72%
Kérdés, hogy van-e egyáltalán az adott önkormányzatnak szociális bérlakása. A mi önkormányzatunk sorra számolta fel a régieket, csak azok maradhattak, akiknek volt régről jogosultságuk, újat nem létesítettek. Plusz inkább gyerekes családokat juttatnak ilyen lakáshoz, idős egyedülállókat nem, valószínűleg pont azért mert számukra létezik más alternatíva. Nagyon sokféle idősotthon van, sokféle árkategóriában. Az albérlet fizetése helyett jobban jársz, ha kipótolod az otthon díját és akkor az ellátása is megoldott.
2023. dec. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!