Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletben miként kapom...

Albérletben miként kapom vissza a kaukciót, vagy hogyan működik a megállapítása mennyit kapok vissza? Hogyan és mikor jelenthetem be a kiköltözést?

Figyelt kérdés
Nem csináltam semmit, egyszer vízcsövet kellett cserélni + össze lett karcolva a parketta de azt nem én csináltam. Most még kifizetek egy hónapot aztán szerintem ki is költözök, de nem tudom mi a menete
2023. dec. 17. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

És ezt a tulaj is tudja, hogy a parkettát nem te karcoltad össze?


Csak mert erre simán rámehet a kaució.

2023. dec. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kaukciót sehogy, esetleg a kauciót. A tulajjal beszéld meg. Kiköltözés előtt ellenőrizni szokták a lakás állapotát.
2023. dec. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Biztos lehetsz benne,hogy sehogy.
2023. dec. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Akkor már kauciót sem, ha annyira pontosak akarunk lenni, akkor óvadék a helyes megnevezés, jogszabály szerint...

A lényeg, hogy a szerződésben le van írva a "kaució" sorsa. Megállapodhattok úgy is, hogy lelakod az utolsó hónapokban. Ha nem, akkor az ingatlan leadásakor amikor a bérbeadó átveszi, akkor számoltok el.

2023. dec. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerzodeyben benne van hogy mennyi idovel elotte kell szolnod. Szoval arrol szolj minel hamarabb es onnantol 1 vagy ket hobapot (amennyi a szerzodesben van) ki kell fizetned ha ott laksz ha nem.

Amikor kikoltozol akkor a kipakolt lakast ugye atadod es a tulaj korulnez. Akkor adja vissza a kauciot. Nekem legalabbis igy volt

2023. dec. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!