Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért nem lehet a lakások...

Miért nem lehet a lakások 90%-ába kisállatot vinni? Még a bútorozatlanokba sem?

Figyelt kérdés

2023. nov. 28. 14:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

A tulajdonos dönti el, hogy megengedi-e, vagy sem.

Nincs miért.

Azért, mert ő a saját szempontjai szerint így döntött.

Ha nem tetszik, továbbállsz.

2023. nov. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Mert a macska, kutya összekaparhatja az ajtót például.
2023. nov. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20%
Állat kinntre való, vágod?! Maximum az aranyhal jó benntre 😇
2023. nov. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Benti állattal csak a gond van. Nálam is csak az akvárium van bent. Mindenki más kinti üzemmódban van. (van nekik jó helyük, nem fagynak, áznak meg nyugi) Amikor panelban laktam akkor is csak akvárium volt. És csak azért engedték meg ezt is, mert a tulaj akvarista volt, úgyhogy együtt kockultunk az üveg előtt és néztük a halakat amikor átjött a pénzért :D

A klasszik háziállatok - kutya, macska, görény, stb - társasházban gondot okoznak. A lakásban az ajtókat károsítják, a padlót tönkreteszik a vizeletükkel, ürülékükkel akár javíthatatlanül is. Ha a parketta alá folyik, akkor azt lehetetlen kiszedni, cserélni kell.

Emellett hangjukkal, szagjukkal a szomszédok nemtetszését is kivívják.

Vagyis az állatokat nem véletlenül tiltják az albérletekben a még egyébként állatszerető tulajdonosok is. Sok gondot, problémát, veszekedést lehet megelőzni a tiltással. Egyel kevesebb dolog amivel foglalkozni kell.

2023. nov. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Megkaparhatja az ajtókat, parkettát, ha odapiszkít, beszívja a fal, bemegy a padló alá, stb
2023. nov. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%
Néha mondjuk tény, hogy ez értelmetlen korlátozás. Nekem a tulaj anno mondta, hogy állat nem hozható. Előtte haverja lakott ott, hát azt a retkes mocskot amit ott hagyott egy állat megirigyelné...
2023. nov. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert 10 éve a 100 ezer forintos kaució maradt itt a macskák által össze-vissza hugyozott és bűzlő parketta (valódi parketta) reparálására. Sajnos semmilyen kezelés nem vált be, erre elment 80 ezer forint. A végén ki kellett cserélni az egészet, ami akkor 720 ezer forintomba került.

Na ezt a mutatványt, még egyszer, senki kedvéért nem fogom eljátszani.

2023. nov. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
9%

Röhejes a lepontozás... :D


Láttátok volna a lakást a tulaj haverja után. Konkrétan vastagon állt a kosz a padlón, falakon, konyha csupa zsír, soha nem volt letakarítva, a wc-t 2 év alatt egyszer nem takarította, kádat, mosdót szintén nem. Eleve a gyerek nem nagyon szellőztetett, nem nagyon fürdött, néha dohányzott a szagokat pedig füstölővel igyekezett elnyomni. Képzelhetitek.


Eleve mondjuk az egész albérlet felújítatlan, igénytelen volt, a legfelső fűrészporos tapéta réteg 3x volt átfestve és alatta volt 2 réteg másik tapéta az alatt meg az eredeti panel-tapéta.


Mehet a lepontozás, ettől egy disznóól is tisztább volt, 2 hétig takarítottam és csináltam egy tisztasági festést, csak hogy élhető legyen.

2023. nov. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
19%
8-as miért te csináltad meg?
2023. nov. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy rokon mondta így szó szerint, aki kiad egy lakást :


"Kisgyerek, állat,roma és egyetemista élből kizárva ".

Teljesen megértem, mert sok érdekes sztorit hallottam már ezekről.

2023. nov. 29. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!