Miért nem értik sokan a főbérlő és a tulajdonos közti különbséget?
Lényegtelen hogy mi a szó jelentése eredetileg ha az emberek nagyrésze egy más dolgot ért az adott szó alatt.
Főbérlő-albérlő rendszer nincsen már Magyarországon, szinte minden esetben a tulajdonossal mint személlyel vagy céggel kötsz bérleti szerződést.
Az emberek 90% ezért mikor a főbérlőtől beszél akkor az egyenlő a tulajjal.
20, Azért mondtam, hogy inneni válaszból idézek, mert nem néztem most utána, mikor szűnt meg, ezt más írta, nem én.
Csak picit nevetséges arra hivatkozni, hogy rosszul használják az emberek az albérlet kifejezést, mikor azt bizonygatjátok oldalakon keresztül, hogy 30/70 éve tökmindegy, de baromi régóta nem létezik az albérlet kifejezés az eredeti jelentésében...
Szerintem ezen fölösleges, pláne tízezredik alkalommal csodálkozni, méltatlankodni és kérdést kiírni róla.
Már régen beépült a köznyelvbe az, hogy a főbérlő az, aki kiadja a lakást. Téged meg rohadtul nem érdekel, hogy ő amúgy tulajdonos is, vagy szintén csak bérlő.
Ugyanígy ezer hasonló dolgot tudnék említeni. Pl. miért hivatkoznak az emberek memóriaként a háttértárra, miközben nem ugyanaz? Az emberek miért hiszik azt, hogy kauKció és nem kaució? Miért hiszik azt, hogy KéZpénz és nem készpénz? Miért keverik mindig az egyenlőre és az egyelőre szavakat?
"Téged meg rohadtul nem érdekel, hogy ő amúgy tulajdonos is, vagy szintén csak bérlő."
De ez amúgy marhára nem mindegy! Szóval igenis számít a különbség! Mert pl. főbérlő nem engedélyezhet változtatást az ingatlanon, a tulajdonos meg igen. Vagy pl. át is lehet így verni valakit. Mármint pl. Bp.-en azért még vannak ilyenek, hogy valaki bérel (kedvezményesen) egy lakást az önkormányzattól, aztán meg nem lakik ott, és kiadja másnak. Ez csalás, és ha rájönnek, akkor azt a más valakit kirakják.
"Mert pl. főbérlő nem engedélyezhet változtatást az ingatlanon, a tulajdonos meg igen"
Oszt te azt honnan tudod, hogy kinek mi van a bérleti szerződésében? Vagy hogy a közvetítő bérbeadó nem egyeztet-e a tulajdonossal?
De egyébként aláírom, hogy félreérthető, ahogy fogalmaztam. Arra gondoltam, hogy ha én egy beszélgetés közben annyit említek a barátomnak, hogy "hétfőn fizetem ki a főbérlőnek a bérleti díjat" vagy hogy "a főbérlő intézett egy szerelőt, mert elromlott a konvektor" akkor itt nem teljesen totál tök mindegy a szóhasználat? A köznyelvben a főbérlő rögzült, ha ezt mondom, akkor egyből tudni fogja a beszélgetőtársam, hogy az albérletemmel kapcsolatos történetekről beszélek. De ha azt mondanám, hogy a "tulaj intézett egy szerelőt", akkor mégis mire gondol ennyiből az egyszeri halandó? Ez csak akkor lesz értelmes, ha elkezdem körülírni. "az albérletem tulajdonosa intézett egy szerelőt". A főbérlő 3 szótag, az "albérletem tulajdonosa" meg 9, ha jól számolok. :)
"albérletemben a tulaj így meg úgy"
Neked meg az albérlet ragadt be. Ha albérletben vagy, akkor bizony van egy főbérlő is, azért ALbérlet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!