Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szabályozható távhő, nekem...

Szabályozható távhő, nekem kéne bekapcsoltatnom a tulajjal?

Figyelt kérdés

Helló, ez lehet egy buta kérdés lesz, de először lakok albérletben. Év elején be volt kapcsolva a fűtés amikor beköltöztem, amikor már melegebb lett egyszerűen nem kapcsoltam be, valamikor ki lett kapcsolva, nekem nem szólt róla a főbérlő.


Mostmár kezd hidegebb lenni, a szolgáltató mondja meg, hogy mikor lehet fűteni vagy nekem kellene szólni a főbérlőnek, hogy kapcsoltassa be? A radiátor nem hideg, hanem ilyen minimálisan meleg, szóval ebből nekem az jön le, hogy a szomszéd lakásban fűtenek.


Távhő van, van termosztáltom és a rezsi számlákat a főbérlő fizeti.


Köszönöm :)



2022. okt. 27. 22:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
A távfűtés már elindult, de nem csinálnak nagy meleget. Maxon csak a cső jó meleg, a radiátor épphogy langyos.
2022. okt. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Még annyit, ha nálad meleg a radiátor, akkor nálad is fűtenek. Nem lehet csak egy helyen, annyi, hogyha te elzárod, nálad nem melegít, de a víz kering tovább.
2022. okt. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De itt szabályozható hőfok szerint a termosztálttal, nem úgy van, hogy csak ott nem csinál nagy meleget ahol központilag szabályozzák? Év elején még egész jó meleget csinált.
2022. okt. 27. 22:55
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán ki kellene nyitni a csapokat a radiátoron mert a tulaj biztos letekerte valamikor.
2022. okt. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4 Akkor nem lennének hidegek a radiátorok?
2022. okt. 28. 00:57
 6/11 anonim ***** válasza:
A radiatorokat is idonkent ki kell szelloztetni.
2022. okt. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Öhm, talán meg kéne nyitni a radiátorokat, nem??


Amúgy mi az a termosztált? Esetleg a termosztátra gondolsz?

2022. okt. 28. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ha el lenne zárva a radiátor akkor egyáltalán nem lenne meleg, nem? A lakáson belül nem lehet nyitni / zárni őket.


Igen, csak elírás volt.

2022. okt. 28. 02:29
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg van termosztátod.

A radiátorokat nem lehet nyitni zárni? De ki vannak nyitva? Nem értem.

Mindenek előtt kérdezd meg a tulajt, hogy hogyan működik, mert ez vagy házközponti, vagy egyedi kazános. Jobb lenne, ha oda fordulnál ahonnan biztos választ kapsz. Sztem egyértelmű.

Mert kissé zavaros néhol a leírásod. Távhő nem igazán lehet termosztáttal.

2022. okt. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is távhős lakásom van. Minden radiátor nyitható es zarhato. Sőt: a szelepük 5 fokozatos, tehát 1-esre, 2-esre, 3-asra, 4-esre és ⁵-ösre is állíthatom a radiátort. A radiátorokon fűtésmérő van, az nem kapcsolhato, csak mér. Az a termosztat nalad a falon van vagy a radiátorokon? A radiatorok meg vannak nálad nyitva? Teljesen?
2022. okt. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!