Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyi albérlet emelés reális...

Mennyi albérlet emelés reális most, 2022 októberben?

Figyelt kérdés
A főbérlő 20% inflációra hivatkozik, ezért 20%-ot javasol. Persze lehet alkudozni, de tartok tőle, ha most még nem fogadom el (hanem pl január), akkor lesz ez még több is.

2022. okt. 12. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Hát ez attól függ , hogy amugy milyen árban van a lakás, ha amugy a 20% emeléssel is meg annyi mint a többi akkor meg lehet próbálni de nem érdemes alkudozni, ha amugy talalnal olyan paraméterekkel olcsobb lakast akkor mond meg neki,hogy 10 % meg ki tudsz fizetni 20 at nem sajnos ha neki az jó akkor oké ha nem akkor keresel másikat… még jó, hogy csak egy évben egyszer emelhet egyesek azért mert van egy plusz lakásuk már abból élnének meg …
2022. okt. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Infláció mértékével azonos emelés a reális, ami 20%. Persze egyéni megítélés kérdése. Én nem emelek a bérlőmnek, abban egyeztünk meg, hogy majd jövőre, a fűtésszezon után, hogy ne szenvedje meg. De én nagyon elégedett vagyok vele, jó bérlő, vigyáz a lakásra.
2022. okt. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elköltözni nem akarok, van egy csomó előnye a lakásnak, ki is tudom fizetni, csak teljesen indokolatlanul nem szórnám a pénzt :) De köszi a válaszokat, végülis nagyjából megnyugtattatok, hogy rendben van a 20%.
2022. okt. 12. 10:00
 4/5 anonim válasza:
100%
Nézd meg, hogy mennyiért találnál lakást, ha a mostani bérleti díjad+20%-ért, akkor reális az emelés, ha kevesebbért, akkor nem.
2022. okt. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A fizetőképes kereslettől függ a bérleti díj.


Az inflációnak és a bérleti díjnak nem feltétlen van köze egymáshoz.

Előfordulhat olyan is, hogy 0 közeli inflációnál is jelentősen nő a bérleti díj (az elmúlt pár évben inflációt messze meghaladó mértékben nőttek a bérleti díjak), most viszont pont, hogy gyengébb a fizetőképes kereslet (kevesebb marad a bérből/fizetésből élőknél, mert a fizetés nagyobb részét viszi el az élelmiszer illetve a rezsidrágulás).


Persze ettől még lehet reális a 20%, ha előtte jó áron (olcsón) volt kiadva, de ha nem akkor szerintem túlzás.


(Mellékesen: mi is 20%-kot emelünk mindkét lakásunknál januártól - 100-ról 120-ra, Budapest - de mi tavaly nem emeltünk és szerintem eddig messze áron alul adtuk ki őket.)

2022. okt. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!