Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kivennél egy olyan albérletet,...

Kivennél egy olyan albérletet, ahol igénytelen roma a szomszéd? Nem hangos, nem bunkó, csak nyakig ér a szemét?

Figyelt kérdés
Néztem egy házat, amit ki szeretnék adni, ha megvenném. Viszont a szomszéd elég igénytelen, az utcai kerítésen van teregetve, hátul áll a szemét, és hátul van kutya is. A másik szomszéd teljesen kultúrált, szépen felújított családi ház, rendbe tartott, parkosított udvarral. Amúgy nem hangosak, nem bunkók, csak igénytelenek. Első ránézésre el is ment a kedvem, de jobban belegondolva, itt egyáltalán nem kapni albérletet, szóval nem biztos, hogy e miatt nem vennék ki.
2022. szept. 18. 22:21
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Na igen, erre nem gondoltam. De az önkormányzatnak nem kötelessége lépni ez ellen?
2022. szept. 19. 00:28
 12/17 anonim ***** válasza:
54%
Mi emiatt nem vettünk ki egy házat nemrég. Sorház volt, az első házban egy full igénytelen pasi. Nem volt roma, csak iszonyú kupi, lomok mindenhol..stb A kiadó ház a 2-ik a sorban, tip-top teljesen felújítva kívül-belül. De sajnos a szomszéd miatt nem jött össze.
2022. szept. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor csak akkor veszem meg, ha sikerül tényleg félár alatt... Szóval akkor egy nemzeti radikálist kell találni, aki kiveszi, és távozásra kényszeríti a beilleszkedésre és normális emberi életre képtelen egyedeket. A második szomszéd is roma, (az egész környéken ők ketten vannak) de róluk csak azért tudjuk, mert ismerem őket, és elmondta a hölgy. 3 gyerek, mind a három kitanulta a szakmát, tisztességesen dolgoznak, a hölgy rokkant, de kerekesszékből kapál, mind az udvar, mind a ház makulátlan tiszta, a legidősebb lánya 32 éves, és egy egy éves kislánya van. A másik két gyereknél nincs még unoka. Szóval miattuk meg egy agyhalott nácit se akarnék odaköltöztetni. De amikor egy telek 15 millió, egy ilyen ház 15-25, egy kádárkocka meg 30-40, és jön a lehetőség, hogy ha pár napon belül fizetek, féláron az enyém, akkor bennem is felbüffen, hogy miért nem lehet az ilyen alakokat olyan keményen megbüntetni, hogy vegye a fáradságot, és ganézzon ki maga alól... Családban van, és az örökös megy ki Amerikába a gyerekekhez, amúgy meg az ország második felébe lakik, tehát ez egy nyűg neki már 10 éve, füvet vágatni, fűteni, néha csak rendbe szedni kicsit, stb. Hirdette, én mutogattam meg a nézőknek, de mikor az ilyet 5-ért adták, akkor is 9-et akart érte, utána meg én voltam távol, nem hirdette. Most azt mondta, 7-ért ideadja, annyi, hogy el kell mennem és ott írni a szerződést. Nagy kérdés, hogy mi legyen...
2022. szept. 19. 12:26
 14/17 anonim ***** válasza:

Ezt nem ertem. Te a leendo alberlotol varod, hogy majd kitegye a sajat hazabol a szomszedot? Ugye nem gondolod komolyan?

Egyreszt neki joga van ott elni, akkor is, ha mocsokban el, mert o a tulajdonos. Masreszt egy berlo nem fog szorakozni egy rohadt alberlet miatt, az elso adando alkalommal inkabb lelep, ha baj van, mert minek veszodjon egy olyan hazzal, kornyekkel, amihez kvazi nem sok koze van, csak berli?

Remelem ezt a mondatot te tenyleg nem gondolod komolyan :DDD


Egyebkent ha mar 10 eve uresen all, biztosan jo vetel lesz ez? Tudod ugye, hogy ahhoz, hogy ki tudd adni, fel kell ujitani? Ha egy romhalmaz es meg a szomszed is gaz, akkor nagyon max egy hasonlo teso fogja kivenni, 20 ezerert. Ez kell neked? :D

2022. szept. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Nem, nem gondoltam komolyan. De ha rengeteg pénzem lenne, biztos meghívnám minden héten a gárdát bográcsozni. 😁

A baj, hogy az ilyeneknek csak joga van, kötelessége nincs. Komolyan mondom, hogy ha nem roma volna, akkor is ezt mondanám. Tehát nem az zavar, hogy roma, hanem hogy igénytelen, mocsok az egész pereputty, még úgy is, hogy amúgy nem hangos, nem bunkó, nem lop.


Nem kell felújítani, fűtve volt, szellőztető van beépítve, a fürdőszoba 12 éve lett teljesen felújítva, az egyik szoba laminált padlós, egy festés kell, meg a másik szobába vagy felcsidzolni a parkettát, vagy kicserélni lamináltra. A konyha egyedül, ami régi cementlapos, fehér meszelt fallal. De oda egy PVC padló elég, amúgy van gáztűzhely, mosogató, hideg-melegvíz villanybojlerről. (Ez is 12 éve lett berakva, mikor elkezdett gyengülni a néni.)

2022. szept. 19. 13:05
 16/17 anonim ***** válasza:
Kutyas hazban nincs patkany,mert elkapja.
2022. szept. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Nem venném ki, mivel mindennap szembesülnöm kell ezzel az igénytelenséggel.
2022. szept. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!