Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lehetséges kellene legyen...

Lehetséges kellene legyen csak egy lakást kibérelni, garázs nélkül?

Figyelt kérdés

Találtam egy hirdetést ami igen megtetszett, de azt írta az árban a garázs is benne van. Mivel nincs kocsink, erre nem lenne szükségünk egyáltalán. Majd írok a hirdetőnek, hátha azt külön megpróbálhatná kiadni.


De ami most érdekelne az az általános jogi környezete ennek a szituációnak. Nincs esetleg ilyen szabály, hogy nem lehet kötelezővé tenni a garázs, mint különálló helyiség kibérlését, ha az illetőnek semmi szüksége rá? Kb. mint ahogy szolgáltatásokat is kiköttetem, ha nem használom...


2021. okt. 19. 17:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen jogszabály nincs!

De ne is kezdj - ha lenne is - jogszabályokat lobogtatni, mert nem fogja neked kiadni.

2021. okt. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen járható út van, megbeszéled a bérbeadóval!

Lehet, hogy el fog utasítani, mert nem akar 2 bérlővel bajlódni, de hogy pont neked adja ki, arra nem kényszerítheted semmilyen jogszabállyal. A garázs az nagy előny, sokaknak pont ez lesz a vonzó.

2021. okt. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
" az az általános jogi környezete ennek a szituációnak", hogy ö meghirdeti amit ki akar adni te pedig vagy elfogadod a feltételeit, vagy megbeszéled vele annak megváltoztatását, vagy tisztelettel megköszönöd és nem tartasz rá igényt. Ha én adnám ki. egy ilyen szöveg után még azt tenném hozzá, hogy neked semmiképpen sem adom ki!!
2021. okt. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Fogalmam sincs min kaptakok farkasszemet, de hát gyk-n ez már csak így van. :)

2021. okt. 19. 18:05
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

"Találtam egy hirdetést ami igen megtetszett, de azt írta az árban a garázs is benne van. Mivel nincs kocsink, erre nem lenne szükségünk egyáltalán. Majd írok a hirdetőnek"


Az, hogy a neten láttál egy hirdetést, ami megtetszett, még nagyon távol van attól, hogy ki is vennéd és ki is adnák neked.

Teljesen fölösleges ebben a szakaszban megkérdezni, hogy úgy is kiadná-e, mert nem tartotok ott, hogy egyáltalán ki akarnád venni és ő neked ki akarná adni. Garázzsal sem.

Majd amikor már odaadnád a foglalót, és megneveznéd a beköltözési napot, és ő vevő rád, akkor kérdezd.

Amúgy szerintem ettől nem lesz olcsóbban kivehető, hogy nem kell a garázs.

Esetleg 5000 Ft-tal, attó is függ, hol van.

2021. okt. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

#4


Kérlek magyarázd már el nekünk, hogy ki kapott itt "farkasszemet", ami mellesleg "vérszem" helyesen.

Farkasszemet nézni szoktak!:)

De tényleg!

Ki gázolt beléd és mivel?

2021. okt. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Jó napot kívánok! Kivenném a 100ezres ingatlant, de nem kell a garázs!

- Semmi gond Hölgyem/Uram, akkor ne használja! Az ára garázs nélkül is ennyi!"

2021. okt. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#6

Hát, mi a farkast is így használjuk, talán nyelvjárás.


Az első rögtön arra gondolt hogy eljönnék a DeHáTJoGomVanHozzÁ mondással. Közben meg nekem semmi gondom nincs azzal ha valaki így hirdeti, tegye, az eladói és állami oldal meglátása érdekelt csak.


Második se tudom miért jött a kényszerítéssel, lévén semmi gondom nem lenne azzal, ha nem nekem adná ki. Belvárosban igen sokaknak nincs is autójuk, nem használják. Ez releváns egyáltalán? Ha nem kötünk szerződést hát ez van.


Harmadik szerint vagy elfogadom így vagy nem. Ejha, nem gondoltam volna. Ennek szerencsére nem sok köze van ahhoz hogy van-e a háttérben valami szabályozás vagy nem, mert utóbbi akkor is érdekelhet, ha egyáltalán nem is akarnék albérletet kivenni. Szerencsére nem ő az eladó, mert nekem se jutna eszembe bérelni olyantól, aki megsértődik egy tök korrekt érdeklődéstől. :D


Az ötös egyenesen kiolvasta a gondolataimat, és már tudja mit akarok tenni és mit nem. Sajnos albérlethirdetésekben aligha jártas, mert általános garázshely 10-20 ezer Ft pluszköltség szokott lenni a kiírások többségében.


A legelső válasz legelső mondata is elég lett volna. Ha nincs hát nincs, nem is vártam el, érdeklődés volt, mehetnénk tovább, nem kell mindenbe belemagyarázni minden mást is.

2021. okt. 19. 18:33
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
Kiveszed garázsostól, azt meg kiadod te.
2021. okt. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy kérdést megér, hátha...

Én mikor kerestem lakást, sajnos sok hasonlóba belefutottam: kiadó lakás x Ft, hozzá garázs y Ft, melyet kötelező kibérelni. Sajnos a legtöbb helyen nem engedték el a garázsbérlést. Végül ahol most lakom, itt csak az volt a hirdetésben, hogy garázs bérelhető + 20 ezerért, de mondtam, hogy nem kell. A végén a tulaj már egy tízesért is kiadta volna, vagy aztán már hogy "egyezzünk meg", mert jó lehet az tárolni is dolgokat, stb. Gondolom nem akarnak két bérlővel foglalkozni.


Ahol meg úgy van, hogy "az árban a garázs is benne van", ott 99,9999%, hogy nem engednek az árból csak mert a garázst nem akarod.

2021. okt. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!