Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ablakpucolás hiányáért vonhatn...

Ablakpucolás hiányáért vonhatnak le a kaucióból?

Figyelt kérdés

Mikor beköltöztünk olyan esőcseppes és foltos volt az ablak, hogy kilátni is alig lehetett. Erre a tulaj úgy emlékszik, hogy frissen volt megpucolva. A lakás tele volt pókhálókkal, a wc körbe volt vizelve, a konyhaszekrény ragadt, stb. A napokban kiköltözünk és ma azzal állt elő, hogyha nem lesz kitakarítva a lakás és megpucolva az ablak, letisztítva minden keret, akkor a kaució terhére felszámolja.

Mondtuk neki, hogy nem lesz, mivel koszosan vettük át, erre ő kötötte az ebet a karóhoz, hogy márpedig minden tiszta volt. A hibákról készült jegyzőkönyv, a koszról nem. A szerződésben pedig annyi áll, hogy a lakást olyan állapotban kell visszaadni, ahogy átvettük.

Ilyen esetben hogy lehet bizonyítani az igazat? A lakás egyébként tiszta, hisz itt élünk, az ablakokra valóban ráférne egy tisztítás, hisz sokat esett mostanában. Levonhat emiatt a kaucióból?


2021. aug. 29. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Most őszintén, meddig tart megpucolni az ablakokat?
2021. aug. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezért kell beköltözéskor mindent lefényképezni, hogy legyen bizonyíték a lakás állapotára.

Bizonyíték hiányában a legjobb, ha lemosod az ablakot.

2021. aug. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam eleve természetes, hogy minden bérlő után ki festek és kitakarítok. Ha kitakarított, ha nem.


Ez nem károkozás, köze nincs a kaucióhoz, mégis azt mondom mint a többiek:

Pucold meg azt a qrva ablakot és szevasz!

2021. aug. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem csak sima ablakpucolást akar, hanem körbe a keretek lemosását kívülről. Ezen kívül azért nem akartam, mert alapvetően szemét, már más dolgokkal is próbálkozott a kaució levonását illetően, illetve meg nem történt dolgokkal vádol (pl. Valaki kirakott a ház elé egy zsák kerti hulladékot, nem megkérdezte, hogy mi voltunk-e hanem rögtön azzal jött, hogy tüntessük el , holott semmi közünk hozzá.)
2021. aug. 29. 21:06
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Ööö... Nekem alap, hogy a keretek lemosása beletartozik az ablakpucolásba. Ha neked nem, az gáz. Mióta laktok ott és hányszor volt az az ablak normálisan megpucolva? Keretekkek, ablakpárkánnyal együtt? Az ablakpucolás nem egy egetrengető feladat. Állj neki. Keretekkel együtt. Hajrá!
2021. aug. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%
Nem, nem vonhat le. Amúgy egy büdös gyökér a tulaj, ti meg igénytelenek.
2021. aug. 30. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
4 hónapja. Lehet ,hogy igénytelenek vagyunk, de legszívesebben olyan állapotba adnánk át, ahogy átvettük. Egyébként nem csupa sár vagy kosz, abszolút ki is lehet rajta látni, csak hát már 4 hónapja nem volt megpucolva. A kereteket pedig már tegnap szárazon leporoltam, pókhálótlanítottam. Ezt látva indult neki, hogy alapos mosást vár el, stbstb. A röhej, hogy belülről este próbáltam lemosni és jön a festék is, faablakok. (A szomszédban lakik és egész nap ide leskelődok)
2021. aug. 30. 07:32
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

Takarits ki alaposan es az ablakokat is mosd le a kerettel,mert levonhatja a takaritas dijat jogszeruen.


A jog nem igazsagos.

2021. aug. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Lepucoltam alaposan, végül nagyítóval nézett át mindent és közel fél órás vizsgálódás után visszaadta a pénzt.
2021. szept. 3. 08:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!