Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletnél bugyutaság megkérd...

Albérletnél bugyutaság megkérdezni mennyi a rezsi, illetve mi az amit megszoktak kérdezni életembe nem voltam albérletbe?

Figyelt kérdés

2021. júl. 5. 07:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem hülyeség megkérdezni. Kérdezd meg, hogy leolvasás alapján fizeted a rezsit, vagy átalány alapján. Az első jobb, akkor azt fizeted, amit elhasználtál.
2021. júl. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Miért lenne bugyutaság? Te fogod fizetni.
2021. júl. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ez igaz csak nem akarom hogy átverjenek
2021. júl. 5. 08:33
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Ha kiveszed, akkor menjetek el a közmű szolgáltatókhoz és kérjetek nullás számlát.

Addig kifizeti a tulaj a tartozást, és attól a naptól te fizeted.

Ha elmész az albérletből, akkor ugyanezt kell megcsinálni.

2021. júl. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Dehogy hülyeség, kérdezz rá, és aztán arra való a bérleti szerződés, hogy rögzítve legyenek az ilyen dolgok. Mennyi a kaució, mennyi a lakbér, havonta mikor/hogyan kell befizetni... Úgy tiszta. Szerződés nélkül ne menj bele semmibe.


A mérőóraállást beköltözéskor fotózd le (a szerződésbe beírni szokás ezt is). Ahogy írták előttem, utána vagy havonta leolvasod és diktálni fogod a tulajnak, vagy fizeted az átalányt, és csak időszakosan számoltok el vele.


Kérdezz meg minden praktikus dolgot, akkor is, ha most "bugyutaságnak" tűnik, hiszen te fogsz a mindennapokban élni ezekkel. Pl. hol vannak a kültéri kukák, milyen gyakran viszik el a szemetet. Milyen internetszolgáltató elérhető (neked kell beköttetned magadnak a netet, vagy már van és fizetheted ezt is a tulajnak? - a szerződésben ez is benne legyen). Lehet szabályozni a központi fűtést? Egész nyugodtan megkérheted, hogy mutassák meg a gépek működését, vagy a titkos fogást, hogy nyílik az ablak, meg hogyan húzd fel a redőnyt. Nem gáz semmit sem megkérdezni, légy határozott.

2021. júl. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Már hogy lenne butaság!


Nagyon nem mindegy, hogy pl. egy jól körbeszigetelt házban X összeg lesz télen a fűtés, vagy pedig egy szimpla téglafalas lakásban 3X.....


Nyugodtan megkérdezheted.

2021. júl. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezheted, de azért a rezsi nagyban függ a szokásaidtól. Nem mindegy, hogy télen 20 fokban érzed jól magad vagy 26 fokban. Nem mindegy hogy nyáron folyamatosan megy a klíma vagy csak esténként.
2021. júl. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Elég jó támpont,hogy tervezni tudd a kiadásaidat,bár ahogy fentebb írták,nem biztos hogy ugyanúgy fogsz használni mindent.

Én mikor albérletben laktam a tulaj mindig hozta a számlát is,láttam hogy mire fizetek, illetve ott volt minden óra,felírtam a naptárba az óraátállást is.

2021. júl. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, amúgy amit most néztem az 70 ezer+ rezsi 15 ezer mármint a hölgy azt mondta a telefonban,de 150 ezret keresek ebből fenn fogok tudni tartani egy albérletet?
2021. júl. 5. 10:38
 10/17 anonim ***** válasza:
98%

150ből inkább kezdj társbérletben.

Ha jó lakótársat fogsz ki akkor nem olyan rossz.

Ha egyedül vágsz bele akkor alig marad pénzed a saját magad fenntartásán kívül,extra igények nélkül.

A 15ből nem sok helyen jössz ki fűtési szezonban,bár nem lehetetlen.

2021. júl. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!