Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nettó 300 ezres fizetéssel...

Nettó 300 ezres fizetéssel kiadnátok havi 160 ezret lakbérre + rezsire?

Figyelt kérdés

Mindennnel együtt lenne 160. Ami baromira sok, de csak egy rövid sétára lennék a munkahelyemtől, ami számomra, aki jelenleg másfél órát utazik reggelente, hatalmas dolog. Mivel az 5. kerületben van, így minden más is könnyen elérhető lenne, közel lenne minden metróvonal is.


A hátránya persze, hogy ezzel az egész fizetésemet fel is élném, a maradék pénz - legalább is a nagy része biztosan - elmenne minden másra, ami szükséges (kaja, háztartasi cuccok stb.).


Így nem nagyon tudnék félretenni saját lakásra, ami még így is nagyon távlati dolognak tűnik, egy albival meg sokszorosára nőne az idő, mire szóba jöhetne egy lakáshitel.



2021. jún. 11. 14:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
83%

Igazából attól függ mik a céljaid, hogy akarsz élni.


160 mindennel együtt nem őrülten nagy összeg. A fizetéshez mérten viszont magas.


Ha azt nézzük egy külső kerületben is 100-110 + 30 rezsi a lakás az már majdnem ugyanott vagy. Nyilván lehet találni Havannán garzont 70-ért de ott meg nem biztos, hogy élni akar az ember.


Az a baj, hogy ez az az összeg, miből értelmesen félrerakni csak akkor lehetne, ha leadod nagyon a szintet. Én tudom, mert csináltam, szobát béreltem olcsón az is 60-70 volt mindennel együtt. Nyilván cserébe +100 ezrem megmaradt.


De most már nem feltétlenül vágnék bele, csak azért, hogy rohadt sok lemondással lehessen egy szar panelom szar helyen.

2021. jún. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
69%
Már egy ideje nem élek Budapesten, de amennyire tudom, az ötödik kerület az egyik legdrágább. Én is azt javasolnám, hogy metróvonal mellett, de külsőbb kerületekben próbálj keresgélni. Lehet, hogy utazol majd 20-30 percet, de mégse másfél óra, és talán egy kicsit félre is tudnál tenni. Mert így valóban, felélnéd az összes pénzed.
2021. jún. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
82%
6: Tudjuk értelmezni a kérdést, de a probléma az, hogy így minden fillérjét feléli. A javaslatok többsége arról szól, hogy jó közlekedésű területen, de kijjebb keressen inkább bérletet, hogy maradjon megtakarítása is. Ennyi pénzért nem tudom, mekkora helyet tud bérelni, én inkább egy szobára vagy minigarzonra tudok gondolni. Arra meg, pusztán a kényelem miatt, felesleges elszórni az összes fizetését.
2021. jún. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Szerintem a maradék 140-ből nehézkesen, de kijönnék. A probléma azzal van, hogy így a saját lakás esélye szinte a nullára csökken, hiszen ahhoz rengeteget kellene gyűjtenem, még akkor sem jönne össze soha az önerő egy lakáshitelhez, ha pár tízezret megspórolnék egy külső kerületes albival. Szóval ebből a szempontől kb. mindegy hogy 5. vagy bármelyik más kerület.


Ha meg azt mondom, hogy gyűjtögetek tovább, akkor meg ülhetek a szüleim nyakán 30-40 éves koromig, mire meg tudnék venni (hitelből) valami kis lyukat valami lepukkant helyen.

2021. jún. 11. 19:32
 15/22 mindentudó99 ***** válasza:
91%
Lehet. De albérlet mellett meg sose lesz saját lakás
2021. jún. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, egy dolgot azért ne feledj! Spórolt pénzre nemcsak egy esetleges lakásvásárlás miatt van szükség, hanem azért is, mert bármikor beeshet egy váratlan kiadás. Jöhet hosszasabb betegállomány, tartósabb keresőképtelenség, komplikált fogászati ellátás, munkahelyváltás. Tönkremehet a hibádból bármi a lakásban, amit pótolnod, javíttatnod kell. Ha egyetlen filléred sincs tartalékban, bukhatod az albérletet is. Az a pár tízezer, amit havonta megspórolsz, bármikor jól jöhet. Ezen kívül nem hinném, hogy sosem fogsz közlekedni a városban. Értem, hogy a munkahely pár perc séta lenne, de ki sem fogsz mozdulni a kerületből? Márpedig akkor a bérlet/jegyvásárlást nem úszod meg.
2021. jún. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
54%
Próbáld ki. 1 év alatt meglátod, hogy mit nyersz és mit vesztesz. 1 év nem a világ, hamar eltelik. Én laktam egy utcában a munkahelyemmel. Imádtam, Hihetetlen sok stressz kerül le az emberről, ha nem kell napi szinten utaznia.
2021. jún. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
93%

Ez a fizetesed tobb mint a fele. En nem adnek ki ennyi penzt alberletre ilyen fizetes mellett.

Nem is eri meg 300.000 forintert Budapesten dolgozni. Inkabb lakj a szuleidnel ha pesti vagy.


En kulfoldon laktam olyan lakasban ami autoval 5 percre volt az akkori munkahelyemhez de a varos nagyon draga volt, a munkahely meg nem fizetett sokat.

Most gazdag kornyeken dolgozok es szegenyebb kornyeken lakom. Nem banom hogy napi 50-50 percet autozok

2021. jún. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
35%
14. Családot nem tervezel?
2021. jún. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
87%

Saját lakásod (mint ahogy a legtöbb fiatalnak) sose lesz, max. öröklés útján. Legjobb esetben is lehet 30-40 év múlva, tehát 60-70 évesen egy 30 négyzetméteres kis lyukad, valami lerobbant kerületben. Persze, ha tudod fizetni a havi 150 ezres vagy magasabb hitelt, amin sokan elvéreznek.

Alapból azt mondanám, hogy az albérlet pénzkidobás és pazarlás, de mivel a saját lakás megléte már eléggé kilátástalan, így érdemes lehet fontolóra venni.

2021. jún. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!