Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az van hogy 21 éves elmúltam,...

Az van hogy 21 éves elmúltam, jelenleg sulizok. 2023 ban fogok végezni az iskolával,de viszont a szüleim kijelentették hogy nekik csak annyi fér bele hogy lerakja, utána gxakorlatilag tipli otthonról. Mire kell számítanom egy albiban majd?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 6. 13:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
42%
Először ágyat bérelj, majd szobát.
2021. ápr. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%

Egy albérlethez (ha normálisat akarsz) első sorban 2-3 havi kaució kell és rendes munka. Meg akkor is ha csak szobát bérelsz.

Nem tudom hova költöznél. Borsodban egy havi albérlet van már 60 ezertől, Pesten 100 alatt ne is álmodj.

Ezen felül az egyéb költségek: rezsi, kaja, ruházkodás, szórakozás, egyebek.

Ha szobát bérelsz akkor lesz legalább egy lakótársad. Róla azt kell tudni, hogy ő volt ott elöbb. Szóval leginkább neked kell majd hozzá igazodni (de ez nem azt jelenti, hogy nem lesz kompromisszum képes vagy rabszolga hajcsár lesz).


Mit szeretnél még tudni?

2021. ápr. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%

Arra, hogy ilyen helyesírással nem fogsz boldogulni az életben. Egyébként is elég katyvasz a kérdés.

Olyan szó, hogy "sulizok" nem létezik.

23 évesen fogsz végezni az iskolával? Más olyankor már a mesterdiplomát csinálja.

Mit fogsz lerakni? Nem értem.

2021. ápr. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Ha 23-ban végzel van még két éved. El kell kezdeni egyetem (gondolom oda jársz 21 évesen, még ha sulit is írsz) mellett dolgozni. Havi 150 ezret simán meg lehet keresni nappali mellett is. Ha otthon laksz nagy költségeid nem lesznek, két év alatt 3 milliót össze tudsz szedni. Az már vidéken elég egy kis lakás kezdőrészletére. Bérleménybe (mert az albérlet nem ezt jelenti) hosszú távon nem éri meg menni, mert az gyakorlatialg kidobott pénz, ugyanazt a hitelre is fizetheted, és akkor 10 év múlva lesz egy lakásod.
2021. ápr. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nem erre gondoltak, mert ha elhelyezkedsz és eltartod magad a pénzedből, akkor nekik az nem kerül semmibe, beszéljetek erről. Az első 1 munkaévedet még célszerű otthon töltened, mert még albérletezéshez is kell 4-500 000 kezdőtőke, attól függ, hol, mennyiért bérelsz.
2021. ápr. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Vidéken lakom, itt aránylag olcsóbb az albérlet is. Azért se saját lakás project-be fogok mert 1 nincs miből

2 iszonyatosan tartok a rossz szomszédoktól, nyugalomra vágyok nagyon. Ezt rosszul választott környék/ház esetén piszok nehéz módosítani, le lépni.

3 csóró vagyok.


Én arra lennék kíváncsi hogy ha albérletbe kerülök

Mire kell készülnöm, mit kell fizetnem, hogyan kell viselkednem, kit/mit vihetnek oda stb..

2021. ápr. 6. 18:24
 7/19 anonim ***** válasza:
Ezeket felnőtt családtagjaidtől kéne megtanulnod.
2021. ápr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Jah és hogy világos legyen, 2016 ban 16 évesen szüleim akarata miatt egy olyan szakmára irattak be amiben nem érzem jól magam.

Utána mentem érettségire ott az osztály volt elviselhetetlen (2019)

Utána kicsivel több mint 1 évet voltam másik szakmát csinálni, sajnos ott maga az iskola/szakma csődbe ment és mennem kellett.

Most a régebbi sulim adott 1 lehetőséget hogy a második szakmámat ingyen és bérmentve lerakhatom náluk. Ezt a szakmát szeretném csinálni, és lesz helyem benne szerintem.

2021. ápr. 6. 18:30
 9/19 anonim ***** válasza:
32%
Különben egy lakás adásvételi szerződése 1,5-2,5 oldal, egy bérleti szerződés 8-11 oldal, ezzel arányosan az a sokkal bonyolultabb, ahhoz kell többet tudni, 2 jogi területen szerzett főiskolai diplomával, túl egy lakás bérbeadása tanfolyamon mondom ezt. Elég rizikós jogi terület.
2021. ápr. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Jelenleg van 2 szakmám

Az első 2, 1 képzés alatt raktam le. És ezt a szüleim akarata miatt, jókedvből.

2021. ápr. 6. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!