Bérleti szerződésem szerint az írásos felmondás kézhez vételétől számított 15 napon belül vagyok köteles elhagyni az ingatlant, de az is kézhezvételnek számít, ha a felmondást aláírva a tulajdonosok ügyvédjének címzem meg?
Ha az ügyvédjük a kapcsolattartójuk is egyben, akkor küldheted neki is. Ha viszont nem a megbízottjuk, akkor ingyen nem fog közreműködni.
Miért nem küldesz email-t, amiben jelzed nekik a szándékodat XII.31-el és az emailben leírod, hogy a szerződés szerinti levelet expressz feladtad.
A kérdésedből az vehető ki, hogy a szerződésben az van, hogy amikor a BÉRBE ADÓ felmond NEKED, akkor a kézhezvételtől számított 15 napon belül köteles vagy kiköltözni.
Arról nincs szó, hogy Te hogyan mondhatsz fel? Nem hiszem, hogy ilyen ne lenne benne.
Szerintem az első válasza is járható, de kinek adod át a lakást és a kulcsot? Ezért ők aligha utaznak ide...
Javítsatok ki ha tévedek de tudtommal törvényileg úgy van szabályozva a felmondás hogy tárgyhó 15-ig kézhez adott felmondás következő hó végétől aktuális. Tehát ha dec. 15-ig felmondasz akkor jan. 30-ig kell elhagynod az ingatlant. De lehet ettől eltérő megállapodás is, bár ez valamennyire védi mindkét felet. Neked van másfél hónapod új bérleményt keresni, és a bérbeadónak is van ideje új bérlőt találni.
Ügyvédnek csak akkor küld a felmondást ha ő van megbízva a bérlemény kezelésével.
1-es vagyok és belegondolva egy kicsit jobban, hajlok afelé, hogy a 2-nek igaza van.
Én is úgy gondolom, hogy ez a bérbeadó részéről van így szankcionálva, ha valami olyasmit követ el a bérlője, hogy az azonnali felmondás az indokolt.
De ki is van emelve, hogy AZONNALI HATÁLYÚ.
A rendes - nem azonnali hatályú - felmondásra nincs kitétel valahol?
De valójában mindegy is, mert ma már 16-a van, tehát valamit lépned kellett.
Mit tettél végül is?
Kedves Kérdező!
Az általad idézett szerződés-szelvény igazolja azt, amit fentebb írtam és amit az első válaszoló a #5 válasz alatt meg is erősített.
Ha arról nincs szó a szerződésben, hogy hogyan kell eljárni akkor, ha Te mondasz fel (bármilyen okból), akkor mihez kell tartani magad, mennyi időt kell hagynod a bérbeadónak I(amíg helyetted új bérlőt talál), hogy cselekedhessen, tehát ha erről nincs szó a szerződésben, akkor jól átvágtak. Legközelebb ilyesfajta szerződéseknek kérjed ki egy példányát, hogy megmutathasd a megad ügyvédjének, vagy ilyenekben jártas személynek.
Ha a Te érdekeid nincsenek a szerződésben, akkor csakis kölcsönös megegyezéssel tudsz mentesülni a lakbérfizetés megszűntéről. És ekkor még nem szóltam a kaució esetleges visszatartásáról a bérbeadó részéről.
nem, nem vágták át. Ha nincs szó a szerződésben a felmondási időről, akkor a ptk szabályai az irányadóak, azaz adott hónap 15.-éig lehet a következő hónap végére felmondani, 15.e után az azt követő hónap végére. Tehát dec. 15-ig lehet jan. végére felmondani, későbbi felmondásnál február végén szűnik meg a bérleti jogviszony.
Az idézett rész a bérbeadó általi rendkívüli felmondásról szól, a bérbeadó rendes felmondással szintén a fenti (vagy a szerződésben külön részletezett) határidőkkel mondhat fel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!