Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Felmondható e ebben az esetben...

Felmondható e ebben az esetben az albérlet?

Figyelt kérdés

Barátnőm Budapestre jár egyetemre, de bevezetett távoktatás miatt, most 100%ban hazaköltözött, nem szeretnék feleslegesen fizetni az albérletet, ezért fel szeretnék mondani a szerződést. A baj ott van, hogy a szerződés 2021 aug. végéig határozott idejű, és beleírta a főbérlő, hogy a határidő lejáratáig a szerződést egyik fél sem mondhatja fel rendes felmondással. Na igen, de a 2013. évi V. törvény XVII. A HASZNÁLATI SZERZŐDÉSEK XLIV. Fejezet A bérleti szerződés PTK szerint 6:339. § [A bérleti jogviszony megszüntetése rendes felmondással] (2) A határozott időre kötött szerződést bármelyik fél rendes felmondással felmondhatja a törvényes felmondási idő betartásával idő előtt gyakorolható felmondási jog esetén a hónap végére, legkésőbb a hónap tizenötödik napjáig.

A PTK teljesen mást ír mint ami a szerződésben sajnos alá lett írva. Ügyvéd mindenképp meg lesz vele keresve, de nem hagy nyugodni a dolog és még előtte hátha itt kapok valami érdemleges információt, hogy ebben az esetben mi a teendő.



2020. nov. 27. 18:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Határozott idejű szerződés csak abban az esetben mondható fel idő előtt, ha erről nyilatkoztak a szerződésben.

Különben mi értelme lenne?

Ha a tulaj mondana fel, mert mondjuk talált egy bérlőt aki többet fizet, akkor ti lennétek legjobban felháborodva hogy hogyan képzeli ezt...

Mindenki azt hiszi hogy a szerződés csak az ő érdekeit védi?

2020. nov. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

A Ptk csak a szerződésben nem szabályozott kérdésekre vonatkozik.

Ez viszont a szerződésben szabályozva van és mindkét részről aláírva, azaz érvényes!

Mehettek ügyvédhez, csak felesleges.


Jobban járnátok, ha keresnétek magatok helyett bérlőt és vele együtt a bérbeadó elé állnátok. Ha nem egy vállalhatatlan figura, akkor a bérbeadónak teljesen mindegy, hogy ki a fizető, neki sem hiányzik a pereskedés.

(Azért azon gondolkozz el, hogy milyen agykapacitással bír a barinőd, aki AUGUSZTUSBAN(!) aláírt egy ilyen szerződést!)

2020. nov. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

En annyit tudok irni hogy most adtam ki egy ingatlant albérletbe, voltam ügyvédnél, beszélgettünk mit hogyan kell.

Ha belevan irva a szerződésbe (mar pedig belevan) nem tudsz vele mit csinálni. Persze attol fugg hogy kivel csinaltatta de Bp-n valószínűleg nem csak ügyvéddel de közjegyzővel is hitelesitve van. Igy.. Az van amit a foberlo mondd. Esetleg megbeszelhetnetek vele, vagy megkerdezhetitek, de ez neki anyagi kiesés,szóval valószínűleg nem fogja érdekelni. Perrel meg a kozjegyzo miatt nem igazan fogtok elerni semmit.. Foleg hogy hatarozott ideju.

Sajnalom:/ de mindenkepp kérdezzétek mrg az ügyvédet. Engem mint foberlot jobban erdekelt az hogy hogy lehet a berlot kidobni ha ugy adódik úgyhogy en az érme masik oldala vagyok.

De egy kérdés. Mind tudtuk hogy valszeg tavoktatas lett. Milyen szerződése van? Mert en 1 évesre tippelek. De azt meg minek írta alá?

2020. nov. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem értem, hogy elvileg felnőtt emberek mit nem értenek azon, hogy:

S Z E R Z Ő D É S

és az abban foglaltaknak súlya van?


Az nem egy vécépapír, nem is egy plusz kacat, hanem egy perdöntő irat, amit nem kényük kedvünk szerint értelmezünk, hanem KÖTELEZ!

Jogilag és anyagilag egyaránt!

2020. nov. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Hogy minek írta alá azt én is szeretném megkérdezni tőle, ez már lényegtelen. Tisztában vagyok vele, hogy a szerződés kötelez, amit nem tudok, hogy ebben az esetben ha a PTK-val ellenkezőt ír le akkor melyik az érvényes.

Illetve mi van ha ő most november utolsó napjáig korrektül kicuccol onnan, leadja a kulcsot és szerződéstől függetlenül a decembert már nem fizeti ki? Csak szobát bérel, havi 50ezerről van szó, a 100ezres kaukciót már elengedték, az maradhat a főbérlőnél. Bepereli a főbérlő, havi 50ezer forintért úgy, hogy üres a lakás?

2020. nov. 27. 19:52
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Beperelheti augusztus végéig kifizettheti vele a bérleti díjat.

A barátnőd jobban jár ha megegyezik vele írásban.

Mondjuk úgy , hogy lemond a kaucióról, és elmegy.

De mindenképpen próbáljon megegyezni, és ne perre menni, mert veszíteni fog.

2020. nov. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Mindenképp ez a cél, hogy megegyezzen vele, de nem egyszerű természet, ennél g€cibb bérleti szerződést én még nem olvastam amibe még az is bele van írva, hogy maximum hány fok lehet a lakásban...

A kaukciót megtarthatja a főbérlő, vagy ha esetleg talál maga helyett másik bérlőt barátnőm, akkor viszont igényt tartana a kaukcióra

2020. nov. 27. 20:05
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Mit nem lehet azon érteni, hogy a Ptk csak a szerződésben nem szabályozott kérdésekben irányadó?

Olyan esetekre vonatkozik, ahol nem készült szerződés, vagy a szerződés pontjai bizonyos kérdésekre nem térnek ki.

De nyugodtan forduljatok ügyvédhez, ha sok a pénzetek!


És nem 50ezerért fogja beperelni, hanem 450ezerért, mert ennyi van hátra jövő augusztusig.


SZEREZZEN MAGA HELYETT BÉRKŐT! ... ez az egyetlen járható út és akkor a kaucióról sem kell lemondania

2020. nov. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Határozott idejű szerződés felmondható rendes felmondással is, ha azt a szerződésben KÜLÖN KIKÖTIK! Gyanítom a barátnőd szerződésében nincs ilyen kikötés, tehát az egy érvényes határozott idejű, ami külön ki is köti, hogy nem mondható fel adott határozott időn belül. Ne jogászkodj kérdező, ha nem tudsz egy törvényt sem értelmezni!
2020. nov. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
74%

"Mit mond az új Ptk.?

„A határozott időre kötött szerződést bármelyik fél rendes felmondással felmondhatja a törvényes felmondási idő betartásával idő előtt gyakorolható felmondási jog esetén a hónap végére, legkésőbb a hónap tizenötödik napjáig.”


Miről is szól ez a szabály?


Öröklési tudnivalók érthetően banner

A fenti előírás, a korábbi szabályozással ellentétben, már nem zárja ki azt a lehetőséget, hogy egy határozott időre megkötött bérleti szerződést (itt még nem csak a lakásbérletről van szó) rendes felmondással szüntessenek meg. Ennek feltétele azonban, hogy a rendes felmondást a felek szerződése lehetővé tegye.


Ha a határozott idejű bérleti szerződés esetén a felek szerződése lehetővé teszi a rendes felmondást, akkor a felmondást legkésőbb a hónap 15. napjáig kell közölni, a szerződés pedig legkorábban a hónap végével szűnik meg."


[link]

2020. nov. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!