Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit célszerű belevenni manapsá...

Mit célszerű belevenni manapság a vírushelyzet miatt egy albérleti szerződésbe a megszokottakon kívül, ahhoz, hogy a bérbe adó is anyagi biztonságban legyen?

Figyelt kérdés
2020. okt. 28. 06:37
 1/9 anonim válasza:
72%
Hogy a berbe vevo, nem halhat meg korona virusban...
2020. okt. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyeneket hívják vis maior helyzeteknek.

Az ügyvéddel, vagy a közjegyzővel megbeszéled, hogy ilyen esetekben mit szeretnél és ő írásba foglalja.

De itt pontosan olvashatsz róla:

[link]

2020. okt. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok és még egy gondolat:

Bár én személy szerint nem is tudom, hogy milyen biztosítékod lehet egy olyan emberrel szemben, aki a vírus miatt elveszíti a munkáját és fizetésképtelenné válik?

A kiköltözésre, illetve a kiköltöztetésre viszont vannak jelenleg is érvényben levő jogszabályok, a

- k9költözési záradék és a

- befogadói nyilatkozat

Az utóbbi nyújt védelmet a bérbeadónak, hogy moratórium alatt is kiöltöztethető legyen a bérlő.

2020. okt. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Hogy a bérbeadó IS anyagi biztonságban legyen? Miért, ki van még anyagi biztonságban? A bérbevevő biztosan nincs, a mai árak mellett.


Nem tanácsos úgy lakást kiadni, hogy néhány kieső havi lakbér már veszélyt jelent a bérbeadó anyagi biztonságára. Ez egy üzlet, kockázatokkal.

2020. okt. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

#4

Nincs igazad!

A bérbevevő anyagi biztonsága pl. függhet attól is, hogy visszakapja vagy sem a kaucióját.

Ha határozott idejű szerződés úgy van szankcionálva, hogy korábbi szerződésbontás esetén nem jár vissza a kaució, akkor vis maior esetén ez nem érvényes, de ezt is a szerződésbe kell foglalni.

2020. okt. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem a KORONAVIRUS-ra gondoltam kifejezetten, hanem pl. fizetésképtelenség, vagy bármi egyéb okból kifolyólag nem tartja magát (komoly okra gondolok) a szerződéshez. A kaució szolgálhat-e "fájdalomdíjként" pld.? A szerződés szerint van egy éves albérleti szerződésem és ez a bérlő oldaláról borul, én kezdhetem az egészet előlről.

Sok a komolytalan érdeklődő.

2020. okt. 31. 09:20
 7/9 anonim ***** válasza:

#6

Határozott idejű szerződés bontása esetén a szankció a kaució visszatartása szokott lenni, természetesen a szerződésbe beleírva.

Mást nem tehetsz, erővel nem tarthatsz vissza senkit.

2020. okt. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha visszatartanám, mivel lennék beljebb? Csak a tartozást halmozza.
2020. okt. 31. 10:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Rohadtul nem ilyen válaszra vársz szerintem, de a legjobb amit tehetsz, hogy kicsit a piaci ár alá lősz és ekkor tudsz válogatni a jelentkezők között.


Írhatsz te akármit az akármilyen szerződésre, ha kiadod egy olyan bandának a lakásodat, akik probléma esetén szádba tömik a papírjaidat és kivágnak a házból, vagy ha lelépnek szó nélkül a berendezés felével.

2020. okt. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!