Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen kérdéseket érdemes...

Olvasókukac kérdése:

Milyen kérdéseket érdemes feltenni egy albérletről való érdeklődés során?

Figyelt kérdés
Szeretném elkerülni a félreértéseket/csalásokat/kellemetlen meglepetéseket. Milyen kérdéseket érdemes tisztázni?

2020. júl. 24. 10:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kérj telefonszámot és pontos címet, mielőtt elmennél az albérletekbe szétnézni, és szerintem az sem rossz, ha egyszerre több lakásnézést beiktatsz egy napra, hogy ne menjen el az időd az utazgatással. Egyetemista vagy és így keresel magadnak szeptembertől lakhatási lehetőséget?

Szerintem lényeges, hogy milyen könnyen megközelíthető az albérlet, de ezt már a neten is meg tudod nézni, ha kaptál pontos címet a főbérlőtől. Kérdezz rá a szomszédokra, hogy zajosak-e (nyilván a belvárosban hajlamosak rá, főleg, ha a házban van airBnB, erről is érdemes a tulajd kérdezni), és én még azt is megcsináltam egyszer, hogy egy-két szomszédhoz becsöngettem meg megkérdeztem a folyosón, hogy milyen a lakóközösség, csendes-e a ház. Nézz szét a közös terekben, folyosókon, hogy tiszták-e, mert az is sokat elmond a helyről. Ha van egy lakás, ami nagyon megtetszett, sétálj a környékén, menj el a sulidig/munkahelyedig, ahogy egyébként is mennél, hogy valós időben mennyi a menetidő. Nézd meg, hogy van-e több bolt a környéken.

A szerződéskötéskor figyelj rá oda, hogy benne legyen a szerződésben, hogy az első lakbérrel együtt fizetett kaució (általában a lakbér egyszerese/kétszerese) pontosan ki van-e fejtve, vagyis milyen esetekben kapod vissza, mikor lejárt a bérleti szerződés. Van, ahol belekalkulálják a tisztasági festést, erre pl érdemes rákérdezni, hogy ne utólag derüljön ki, hogy kevesebbet adnak vissza. A legtöbb tulajdonos nem arról híres, hogy bejelenti a hatóságoknál az albérlőket, tehát nem adózik utánuk, úgyhogy azzal nem nagyon szokott probléma lenni, hogy nem akarják visszaadni az egyebként jogosan visszajáró kauciót. Persze ha valami megrongálódott a lakásban, amíg ott laktál, akkor annyival kevesebbet adnak vissza.

Azt is érdemes beleírni a szerződésbe, ha nincs benne egyértelműen, hogy mikor és milyen módon történik a bérleti díj kifizetése, ha esetleg a főbérlő személyesen feljön a lakásra, akkor egy alkalmas időpontot ajánlott beleírni, hogy ne adódjon ebből probléma. Van, aki még a kiköltözés esetére is beleír egy-két napot, hogy legyen ideje pakolni és kiköltözni.

2020. júl. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
53%
A szomszéd vezetéknevét kérdezd meg. Ha Kolompár, akkor felejtős...
2020. júl. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!