Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha nem tudom fizetni az...

Ha nem tudom fizetni az albérletet 1 hónapig bevételkiesés miatt, a bérleti díjat le lehet vonni a kaucióból?

Figyelt kérdés
2019. nov. 5. 23:20
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Nem lehet sajnos, hanem szerződésszegésnek minősül és a kauciót visszatartva felmondhatja a szerződésedet és neked ki kell költöznöd.

Én felmondanám. Ez üzlet.

2019. nov. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Nem. A kaució nem erre való. Felmondhat nem fizetés miatt, és max "lelakod" a kauciót, amíg találsz másikat.

Kérj kölcsön inkább valakitől.

2019. nov. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Beszélj a bérbeadóval!

Én egy egyébként megbízható bérlőnek ezért nem mondanék fel, de kikötném, hogy vissza kell pótolnia a kauciót.

Ellenben ha a következő hónapban sem fizet, akkor elválnak útjaink, mert az eltelt időt felmondási időnek tekintem.

2019. nov. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3: Nem tudja visszapótolni, nem bevételkésése, hanem kiesése van.

Úgy érti a kérdést, hogy egy hónapot egyáltalán nem fizet, és 1 havi kaució marad csak a továbbiakra.

2019. nov. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Beszélni kell mindenképp a tulajdonossal. Igényesebb bérbeadóknak van rugalmasságuk. Lehet hogy valaki pl. betegség vagy baleset/ stb. miatt lesérül egy hónapra. Ilyen esetben egyedileg kell megegyezni. Majd megfizeti a következő két hónapban a kieső bérleti díjat. Ez megállapodás kérdése.
2019. nov. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!