Akik lakást béreltek: A főbérlő be szokott menni oda? Milyen gyakran?
Ahhoz képest, hogy a #4 leírta mi van a jogszabályban jól le lett pontozva.
És lehet pontozni lefele, de attól még a bérbeadónak nincs joga bemászkálni a bérleménybe.
Olvassatok utána a jogszabályoknak, mert itt mindenki osztja az észt csak közben fingja nincs a témáról.
A bérlő csak előzetes bejelentés után cserélhet zárat, nem kénye kedve szerint. Ha szerződés nem tér ki külön a zárcserét illetően, akkor elég csak jelezni a bérbeadó felé, hogy ki lesz cserélve a zár.
Viszont ha a szerződésben az áll, hogy nem cserélhet zárat akkor innentől kezdve nincs miről beszélni.
Javaslom minden bárbeadónak, hogy a hivatalos jogszerű szerződésben legyen ez feltüntetve, hogy nincs lehetőség zár cserére. Így elkerülik a felesleges vitákat.
Ráadásul érdemes olyan zárakat választani az ingatlanba, aminek a kulcsát nem lehet sokszorosítani csak kódkártyával, és ha belülről van bezárva úgy hogy benne a kulcs, akkor is ki lehessen nyitni kívülről.(25 ezer körül vannak már ilyen betétek)
A másik, hogy a bérbeadónak ha van kulcsa ha nincs, birtokvédelmi jogot sért ha bemegy a bérlő tudta nélkül az ingatlanba. Szóval attól hogy van valakinek kulcsa a saját ingatlanához, még nem azt jelenti hogy kénye kedve szerint bemehet.
Nyilván akit egyszer-kétszer már átvertek (mint pl. engem) a több hónapig nem fizető elérhetetlen bérlők, az a jövőben már jobban odafigyel az ilyesmire, hogy mit tartalmazzon a szerződés.
Viszont a kérdésre a válasz: bérbeadóként soha (nem hogy gyakran) nem szoktam a bérleményekbe bemenni, csak ha valamit cserélni kell vagy éppen nem utalással hanem készpénzzel fizetnek, és el kell menni a pénzért.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!