A mennyországban már el lesz törölve a szabad akarat, vagy ott is bűnbe eshet bárki?
"Illetve felmerül a kérdés, hogy a személyiség megváltozna-e."
Miért változna meg? Nem mindenki jut a mennybe, aki szándékosan rosszat akar, az nyilván elkárhozik és nem a mennybe jut.
Az, hogy valaki lop, erőszakos, perverz, az nem jó vagy rossz kategória, hanem az, hogy a személyisége úgy alakult (az őt ért külső hatások által), hogy ezeket a dolgokat elfogadhatónak tartja. Ez nem feltétlen az "elkövető" hibája.
Pl ha gyermekkorában nincstelen volt a családja, és azt látta, hogy a családfő minden éjszaka elmegy lopni, az anyukája meg prostituáltként dolgozik a hálószobában (a gyerek szeme láttára), akkor érthető, hogy miért nem tartja problémásnak a lopást, vagy a prostitúciót.
Ha egy világtól elzárt bennszülött törzsben az a szokás, hogy megeszik a szomszéd falu tagjait, akkor nagyon nagy valószínűséggel ezt fogja csinálni az ebben a faluban felnövő gyerek is nagy korában (ha meg nem, akkor őt fogják megenni elsőként és ebből tanul a többi).
Mivel a bennszülött törzs tagjai nem ismerhették Isten "parancsolatait", és nem az ő hibájuk, hogy így szocializálódtak, úgy igazságos, ha a mennyországba kerülnek.
No de miként működhetne a mennyország, ha ezeknek az embereknek megmaradna a személyiségük?! Ha meg megváltozik, akkor már nem mondhatod azt rá, hogy ő UGYANAZ az ember, hiszen ki kell venned egy olyan meghatározó tapasztalat által gerjesztett jellemvonást, ami az egész személyiségét nagymértékben befolyásolja! Ezt nem teheted meg.
Tehát nyilvánvalónak tűnik, hogy ha van is túlvilág, nem a földi személyiséggel rendelkezünk ott, hanem egy olyan minőséggel, ami ott elfogadott (kialakult) és már a földi élet előtt is létezett. Ha valakinek nincs szüksége rá, hogy öljön, nem éhezik, nem öregszik, akkor teljesen máshogy látja a világot.
Ha részt veszel egy számítógépes játékban, akkor a játékban történt események csupán tapasztalatként/szórakozásként szolgálnak (ha nem vagy degenerált és nem hiszed azt, hogy ez a valóság - sajnos van ilyen, de ez is az élet velejárója), mivel tudatában vagy, hogy ez csak egy játék (egy szimuláció).
Ha van túlvilág, akkor valószínűleg ugyanez történik: lekerül a szűrő (ami hiteles megtapasztalásként élteti meg velünk az élet eseményeit, ami elhiteti azt, hogy az életben kialakult személyiségek vagyunk mi), így teljesen mások lesznek a motivációink.
De nyilvánvalónak tűnik, hogy a túlvilágnak (ha létezik) semmi köze nincs ahhoz, amit a vallások terjesztenek (ítélet, majd a jók a mennyországba kerülnek, a rosszak a pokolba).
Ha megvizsgálod a halálközeli élményeket, ott is azt fogod látni, hogy az illető azt látja a "túlvilágból", amit az aktuális élete/tapasztalatai sugallnak neki, tehát SEMMIT. Ezek a megtapasztalások is a földi játék (élet) részei.
A "mennyországban" (csak a közös nevező végett írom így) tehát nincs "bűn", mivel valószínűleg meg sem fordulna a fejünkben, hogy az ott rögzített szabályokat megszegjük (mivel semmi motivációnk nem lenne erre, nyilvánvalóan egy jól működő gépezet tagjai lehetünk). A bűn egyébként is kitalált fogalom, mivel a földi életedben nem tudsz olyan dolgot tenni, amire ne Isten teremtette volna meg a lehetőséget, és mint ilyen, nem lehet Isten szemében bűnös, vagy "rossz".
Konkoly buza pédázata: Egy emberben ugyanugy benne van a jó és a rossz, ahogy a búzára rátekeredik a gyom. És csak akkor lehet levenni a rossz gyomot, ha mindkettöt learatjuk. Alearator buza, amiröl leszedtük a gyomot, arra már nem tud visszanöni a gaz.
Ugyan igy, mikor mennybe megyünk, isten levesszi rolunk rosszat, gonoszat, igy már többi nem kisérthet a bűn. Vagyis nem hajlasz a bűnre. De ez a szabadakaratot nem zárja ki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!