Egy vallásos ember, aki nem fogad el olyan tudományosan bizonyított dolgokat, mint például az evolúció, miért rohan azonnal a tudományhoz amikor éppen annak vívmányaira van szüksége?
Miért nem ragaszkodik isten segítségéhez, ha megbetegszik ?
Az orvostudomány vívmányait ugyanolyan kvalitású emberek alkották meg számunkra, mint az evolúciót. Az orvostudomány nem tökéletes, de sokak szájából hallom, hogy isten viszont az. Akkor miért nem istent kérik a vallásosak ?
A magyar nyelvnek van erre egy szép szava, a képmutatás.
Te vagy l9gikatlan kerdezo.
Hany es hany biologus akar magasan kvailifikalva nem fogadja el az evot mert hivo.
Vannilyen kozelinismeeisom is.
10-es.
Majd csak figyeld meg, ha hátul nem szelel, akkor meg a proktológusokat fogod isteníteni.
Minden szakmára szükség van. Pl, ha a méltatlanul háttérbe szorult szemétszállítók nem tennék a dolgukat, azt hiszem lenne itt káosz. A tudományok nélkül csak egy abakuszt tologatnál, nem pedig egy PC előtt ülnél.
Olvastad, hogy "azért létezett isten egészen biztosan, mert a biblia megírta" ?
Logikus, abszolút logikus.
De nem az a lényeg, mert kirívó emberek bárhol lehetnek, hanem az, hogy egy ateistán kívül senki nem szólt neki, hogy pajtás, most aztán bődületes marhaságot írtál.
A hit hallgatott.
Ebből két logikus következtetést vontam le.
Vagy lapítottak, vagy egyetértettek a mondat írójával.
Melyik voltál a kettő közül ?
Az igencsak ritka, hogy valaki a teljes modern tudományt vallási alapon elutasítja. Nem az evolúció létezését szokták vitatni, hanem az evolúciós törzsfejlődést.
Egyébként egy vitában nem biztos hogy annak van igaza, akié az utolsó szó. Aki pedig elhallgat, nem biztos hogy kifogyott az érvekből.
16-os.
Értelmében nehéz lenne szétválasztani az evolúciót és a törzsfejlődést, hogy már az úriasan csengő filogenezist ne említsem.
Maradva természetesen szigorúan a biológiai értelmezésnél.
Mielőtt hozzászólok, jelzem, hogy NEM VAGYOK AZONOS az előző előttivel, habár hasonló százalékon állunk.
IDÉZEK MOST KÉT, ELŐTTEM SZÓLÓT:
"Nem a magam nevében beszélek, én abszolút hiszek az evolúcióban."
"Az evolúció tény. Tudományos körökben elfogadott biológiai alaptény."
Míly csodálatos, hogy az akadémikusok hitre, előfeltevésekre (hipotézisekre) és merev dogmákra építenek...
"Igazi tudományos szak" emberek. :)
Az Euklideszi matematikát is ténynek kezelték, dogmának, mígnem a Bólyaiak megdöntötték.
Vagy pl nemrég még az a merev dogma jellemezte a hivatalos, akadémikus "tudományos" szemléletet, hogy
"márpedig NINCS víz a Marson, és aki mégis azt hiszi, hogy van ott víz, az kuruzsló, ufóhívő, scifi hívő áltudományos ökör".
Nemrég meg bejelentette a NASA, hogy VAN víz a Marson. :)
Ezek szerint a kedves akadémikusok dogmatikus kuruzsló scifi hívő ufó hívők. Ők mondták azokra, aki azt merészelték állítani,
hogy "van víz a Marson". :)
"Tudnál mondani olyan komoly eredményeket elért, kortárs biológust, aki nem ismeri el az evolúciót?"
A kérdés bár nem nekem szólt, de tudok. Sok van. Pl nemzetközileg elismert, a genetikai dogmáról a fátylat leleplező tudós:
Bruce Lipton.
"Bruce Harold Lipton (born October 21, 1944 at Mount Kisco, New York), is an American developmental biologist best known for promoting the idea that gene expression can be influenced (via epigenetics) by environmental factors i.e. people have a greater impact on their health than genetic research has previously determined. He is the author of the book, The Biology of Belief, and is a former researcher at Stanford University’s School of Medicine."
E szöveg fordításának lényege:
Bruce Harold Lipton (született 1944. október 21-én a Mount Kisco-ban, New York-ban) egy olyan amerikai fejlődésbiológus, aki ismert arról, hogy kutatási eredméynei szerint a géneket (epigenetikán keresztül) környezeti tényezők befolyásolják, azaz az emberek nagyobb hatást gyakorolnak az egészségükre, mint amit genetikai kutatás korábban meghatározott.
A "Biológia of Belief" könyv szerzője, és VEZETŐ KUTATÓ A STANFORD Egyetem Orvosi Iskolájában.
MŰVEI KÖZÜL:
Steve Bhaerman - Bruce Lipton: Spontán evolúció
IDÉZEK A KÖNYVAJÁNLÓBÓL:
"Az evolúció elkezdődött! Kialakulóban van egy új, félelem helyett szereteten alapuló világ, amelynek társteremtői mi magunk vagyunk. A Spontán evolúció páratlan könyv, amely tájékoztatást és ösztönzést nyújt, hogy részt vehessünk az emberi történelem legnagyobb kalandjában: a tudatos evolúcióban! A társadalom kezdi felismerni, hogy jelenlegi kollektív meggyőződéseink kártékonyak, s hogy világunk igen kényes helyzetbe került."
->
Nem, az euklideszi geometria az euklideszi axiómákra logikailag felépített rendszer, ami a mai napig érvényes. A bolyai-féle geometria más axiómarendszerre épül, nem helyettesíti az euklideszi geometriát. Te is bármikor előállhatsz egy saját axiómákkal, legfeljebb az abból felépített rendszernek nem lesz semmiféle gyakorlati haszna.
19. században ("nemrég") is már tudtuk, hogy van víz a Marson. Akkor még NASA sem volt.
A linkelt idézetekkel meg nem igazán értem, hogy mire akarsz rámutatni.
Kedves kérdező, tényleg azt gondolod, hogy a tudomány vívmányai mind ateista embereknek köszönhető?
Isten adja a bölcsességet az embernek, (még az ateistának is, még akkor is ha ő önmagának tulajdonítja), szóval feleslegesen próbálod a saját nézeted szerint látni csak a világot. Csak nézz utána hány hívő van a Nobel díjasok között is, és nem beszélve a többiekről.
Itt van a jól ismert orvos, lehet , hogy nem szimpi de a te példáddal élek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!